Adıyaman ve Diyarbekir Ligden Çekildi

Sarıyer ile aynı grupta mücadele eden Adıyaman FK ile Diyarbekirspor yaşanan deprem afeti sonrasında ligden çekildi. İki kulüple birlikte diğer liglerden de çekilmeler olurken, İskenderun A.Ş devam etme kararı aldı.

Çok sayıda can kaybına neden olan afet futbolu da vurdu. TFF 2.Lig Kırmızı Grup’tan Adıyaman FK ile Diyarbekirspor, ligden çekilme taleplerini federasyona iletmişti. TFF konuyla ilişkin açıklama yaptı ve ligden çekilme taleplerini kabul etti.

Hükmen Yenik Sayılacaklar

Bu kulüplerin 2022-2023  sezonunda 06.02.2023 tarihinden itibaren kalan müsabakalarda hükmen yenik (3-0) sayılmasına ve rakip takımların (3-0) galip sayılmasına karar verildi. Kulüplerin 2023-2024 futbol sezonunda; 2022-2023 sezonunda bulundukları liglerde sportif faaliyetlerinin devamına da karar verildi.

Sarıyer Kendi Sahasında Konuk Edecekti

Sarıyer ligden çekilen iki takımla da kendi sahasında oynayacaktı. Temsilcimizin ligin 33.haftasında Adıyaman FK’yı, ligin 37.haftasında ise Diyarbekirspor’u konuk edecekti. Depremden etkilenen şehirler arasında yer alan Hatay temsilcisi İskenderunspor ise lige devam etme kararı aldı.

×