Başkanlığın Sürpriz Adayından Açıklama

Sarıyer SK’da 9 Temmuz’daki seçime sayılı günler kala sürpriz bir şekilde adaylığını açıklayan Tribün Lideri Ali Osman Delihasan basına açıklaması yayınladı.

Tüm taraftar gruplarının ortak imzası bulunan açıklamada Ali Osman Delihasan;” Kulübün eski başkanları Erdal Aksoy ve Saffet Akkoyoyun’un kulüp için güçlerini birleştirmesini beklediğini söyledi. Delihasan, “Sayın Erdal Aksoy ve Sayın Saffet Akkoyun’un bu zor durumda güçlerini birleştirerek Sarıyer’imizi özlenen günlerine kavuşturmasını heyecanla bekliyoruz…” diye konuştu.

Delihasan’ın açıklamaları şöyle;

Genel kurula sayılı günler kalsa da tüm Sarıyer tribünlerinin , Sarıyer halkının her daim güvendiği şu ana kadar 11 yıl içinde kulübe çok büyük maddi , manevi emekler veren kendi zamanından ve ailesinin rızkından keserek kulübe desteklerini her daim esirgemeyen Onursal Başkan sn. Saffet Akkoyun’un her zor durumunda kulübe sahip çıktığını ve bizi yine yalnız bırakmayarak düştüğümüz zor durumdan 80’li 90’lı yılların arasındaki efsane sıçrayışın baş mimarı ve kulübümüzün şu anki Süper Lig’de 4. 5. ve 6. Sıralarda yer alması ve tarihimizin en büyük başarısı olan Balkan Kupasını kaldırmamızın baş mimarı kendi yönetimi sırasında kulübümüz lakabının ( Beyaz Martı)’nın rahmetli Maral Öztekin tarafından bulunması gibi bize ilkleri yaşatan Sn Erdal Aksoy ile birlikte Sarıyer’i eski şaşalı günlerine döndürmek için kolları sıvayıp bu Pazar günü tüm olumsuzlukların üstüne bir sünger çekerek yeni bir döneme girmenin umudunu yaşıyoruz.

Tüm Sarıyer taraftarları olarak bu güzel oluşumun iki efsane başkanın yanlarında ve destek olduğumuzu tüm kamuoyunun bilmesini isteriz.

Bu oluşum harici kulübümüzü zor durumda bırakacak başkalarına peşkeş çekme hevesinde olanlarında karşısında olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak isteriz. Mazisi başarılarla dolu olan kulübümüz asla satılık bir mal değildir.

Mevcut gelecek olan iki başkanımızda kulübümüzü satın almak için değil içinde bulunduğu zor durumdan kurtarmaya geleceğinden şüphemiz yoktur. Tek çare Erdal Aksoy ve Saffet Akkoyun’un güç birliği yapmasıdır.

Sayın Erdal Aksoy ve Sayın Saffet Akkoyun’un bu zor durumda güçlerini birleştirerek Sarıyerimizi özlenen günlerine kavuşturmasını heyecanla bekliyoruz…

ALİ OSMAN DELİHASAN

×