Fenerbahçe Sarıyerli Bertuğ’un Peşinde

Fenerbahçe, Sarıyer altyapısından yetişen ve geçtiğimiz yıl Hatayspor’a transfer olan Bertuğ Yıldırım ile yakından ilgileniyor.

Türkiye’yi sarsan Kahramanmaraş merkezli deprem 10 ilde derin yaralar açmıştı. Depremden en çok etkilenen illerin başında da Hatay geliyor. Hatayspor takımı da yaşanan deprem sonrasında Süper Lig’den çekilme kararı almıştı. Fenerbahçe de kulübün mali yükünü azaltmak için Hatayspor’dan en azından 1 transfer gerçekleştirmeyi planlıyor. Gündemdeki isim Bertuğ Yıldırım. Sarı-lacivertliler 20 yaşındaki hücum oyuncusu için zorlu günler yaşayan Hatayspor ile görüşmeleri sürdürüyor.

VOLKAN DEMİREL İLE SÜRE BULDU

Bertuğ Yıldırım, Sarıyer’den Hatayspor’a transfer olduktan sonra geçtiğimiz sezon fazla süre bulamamıştı. Daha çok son dakikalarda kenardan gelmişti. Takımın başına Volkan Demirel’in geçirilmesiyle beraber genç golcünün süreleri de arttı. Bertuğ bu sezon 9’u ilk 11 olmak üzere 16 karşılaşmada görev yaptı. Sivasspor, Başakşehir, Giresunspor ve Trabzonspor ağlarına 1’er gol bıraktı. Trabzonspor’a karşı 1 de asist yaptı.

“EN ÜST SEVİYENİN OYUNCUSU OLACAK”

Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Bertuğ Yıldırım ile çalışmaya başlar başlamaz genç oyuncudaki potansiyeli görmüş ve 20 yaşındaki golcü için , “Bertuğ 20 yaşında bir genç. Ama acayip bir fizik kalitesi, acayip bir bitiriciliği, acayip bir enerjisi, bitmek bilmeyen bir gücü var. Bunu çok iyi kullanırsa onda da çok iyi bir mesafe kat edeceğiz. Bence Türk futbolunun yetiştirdiği en büyük santrafor olacak. Haaland, Ibrahimovic… Bertuğ bu seviyelerin oyuncusu.” ifadelerini kullanmıştı.

ÖZHAN PULAT’IN KEŞFİ

Bertuğ Yıldırım 2013 yılında Sarıyer altyapısında futbola başladı. Onu ilk keşfeden isim Ömer Erdoğan’ın yardımcılığını yapan Özhan Pulat oldu. Pulat 2018 yılında U-17 Türkiye Şampiyonası’nda Bertuğ’u özel olarak not etti. Pulat’ın önerisiyle Bertuğ, Hatayspor’a transfer edildi. Genç forvete Süper Lig’de ilk şansı da yine Ömer Erdoğan vermişti.

×