Bol Gol, Bol Kart, Gerginlik ve Yenilgi…

Ligin 24. haftasında sahasında Arnavutköy Belediyespor’u ağırlayan Sarıyer öne geçtiği maçta düşme potasında yer alan rakibine karşı skor avantajını koruyamayarak, 4-3 kaybetti. 7 golün olduğu gergin geçen maçta 10 sarı 2 kırmızı kart çıktı.

Maçta gol perdesini Sarıyer adına 6. dakikada Uğurcan açarken, oyunun kontrolünü eline alan Arnavutköy 44’te Emre Keskin, 57’de Ömer Faruk Emeç ve 64’te Aykut Emre Yakut ile bulduğu gollerle 3-1 öne geçti. Taha Dönmez ile 86’da bir puan için ümitlenen Sarıyer’in puan umudunu Hakan Çinemre 90+5’te söndürdü. Lacivert-Beyazlılar 3 gol bulduğu maçta sahadan puansız ayrıldı.

Gergin geçen ve yer yer kavgaların yaşandığı maçta Sarıyer özellikle defansta yaptığı kademe ve kaleci hatalarıyla taraftarına saç baş yoldurdu. Taraftarlar İlker Püren’in oyuna müdahale konusunda yetersiz kalmasını eleştirirken ekibi istifaya çağırdı. İlker Püren’in yönetiminde 7 maça çıkan Sarıyer 2 galibiyet ve 5 mağlubiyetlik bir karneye sahip.

Bu sonuçla 23 puanda kalan ve 15. sıradaki yerini koruyan Sarıyer’in düşme potası ile arasında sadece 2 puanlık bir bariyer kaldı. 18. sırada kendine yer bulan Arnavutköy ise 18 puana ulaştı.

Haber: Enis Derdimentoğlu

×