Kireçburnu Kadın Futbol Takımı Doktora Emanet

Dr. Ali Asker Kumak, Kireçburnu Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü oldu.

Amatör ve profesyonel futbolculuk geçmişi olan UEFA A Lisansına sahip tecrübeli hoca, Barcelona Futbol Okulları’nda antrenör olarak çalışırken dikkatleri üzerine çekti. Marmara Üniversitesi’nde spor ve egzersiz alanında doktora da yapan Ali Asker Kumak, Barcelona’nın total futbol anlayışını benimsiyor.

Dr. Ali Asker Kumak Kimdir?

2010-2015 yılları arasında Iğdır’da amatör kulüplerde antrenör olarak görev aldı. Aynı dönem altyapıdan oyuncu yetiştirerek Türk futboluna kazanım sağlamak için Iğdır Kafkas Spor Kulübü’nü kurdu 2016 yılından sonra 3 yıl İstanbul’da bulunan Barcelona futbol okullarında antrenör olarak çalıştı.

2021 yılında futbola özgü küçük saha oyunları futbolcularının fiziksel fizyolojik ve teknik beceri aksiyonlarına etkisi üzerine doktora tezini yayınlayarak futbol dünyasına bilimsel olarak katkı sağladı. Kumak, halen Gelişim Üniversitesinde Dr. Öğretim Görevlisi olarak futbol uzmanlık futbolda teknik taktik ve antrenman bilimi alanında dersler vermektedir.

Kireçburnu Farklı Bir Oyun Anlayışına Hazırlanıyor

Dünya futbolunun kabul ettiği, göze hoş gelen Barcelona metodolojisinin bir çok yeni antrenör yetiştirilmesi sürecinde sağladığı katkılar düşünüldüğünde Kireçburnu Spor kulübü Ali Asker hoca ile bu yıl farklı bir oyun anlayışı edinebilir.

×