Okçular Şampiyonaya Hazır

Sarıyer İlçe Gençlik ve Spor Bakanlığı Okçuluk antrenörü Erdal Uygun tarafından Türkiye Şampiyonası öncesi organize edilen fiziksel ve mental motivasyon etkinliğinde Sarıyerli Okçular hem eğlendi hem öğrendi.

Şampiyonaya hazırlanan gençlerin motive olması için 31 Mayıs’ta hazırlanan ve Sarıyer İlçe Gençlik ve Spor Bakanlığı Okçuluk antrenörü Erdal Uygun tarafından hazırlanan etkinlikte gençler, afet eğitimi, piknik, okçuluk dersi ve kareoke gibi çeşitli etkinliklerle dolu dolu geçirirken aynı zamanda, afet eğitimi sayesinde doğal afetlere karşı bilinçlenip afet durumlarında nasıl hareket etmeleri gerektiğini öğrendiler . Ayrıca, piknik etkinliği doğanın güzellikleriyle buluşma ve arkadaşlarıyla vakit geçirme fırsatı buldular. Gençler afet eğitimini Sarıyer’in kurtarma köpeği Şilan ve Eğitmeni Halit Canbaş’tan aldı.

Okçuluk dersleri sayesinde öğrenciler bu antik sporun inceliklerini öğrenirken. Antrenörleri olan Erdal Uygun rehberliğinde, öğrenciler yay ve ok kullanımı, nişan alma teknikleri ve doğru atış yapma becerileri üzerinde çalıştılar.

Kareoke etkinliğinde müzikle eğlenen ve kendilerini ifade eden öğrenciler şampiyonaya hazır olduklarını gösterdiler.

Öğrenicilerin eğlenip öğrendiği etkinlikte Sarıyer’in Arama kurtarma köpeği Şilan ve eğitmeni Halit Canbaş da katıldı. Canbaş Sarıyerli Okçulara, deprem bilinci oluşturmak ve deprem öncesi, deprem anı ve sonrasında yapılması gerekenler ile ilgili bilgiler verdi.

×