Sadece Futbol Yok, Burası Okul Gibi

Sarıyer Trabzonspor Futbol Okulu’nda sadece futbol yok. Burayı gerçekten okul gibi yapan uzman eğitimciler, genç oyuncuların çok yönlü gelişimi için çaba gösteriyor. Okulun yeni döneminde İngilizce, fitness, psikoloji gibi eğitimler verilecek.

Sarıyer’de faaliyet gösteren spor okullarından biri de Trabzonspor’a bağlı. Ferahevler’deki tesislerde çalışmalarını sürdüren Sarıyer Trabzonspor Futbol Okulu’nun başında Ergün Akça gibi deneyimli bir isim var.

Sarıyer Life’a konuşan Ergün Akça, Trabzonspor Futbol Okulu’nun amaç ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Nisan ayında Ferahevler Şehit Uğur Taşçı Spor Kompleksinde çalışmalara başladıklarını anlatan Akça, yürütmeyi planladıkları eğitimler hakkında şunları söyledi: “Bir eğitimci olarak çocuklarda çok yönlü gelişimi ve mutluluğu çok önemsiyorum. Bu doğrultuda ilerleyerek eylül ayı itibariyle İngilizce öğretmenimiz tarafından ‘Futbol İngilizcesi’ eğitimi veren bir futbol okulu planlamaktayız.

Yine eylül ayı itibariyle branşlarının uzmanları olan ‘Spor Psikoloğu’ ve ‘Fitness Koordinatörü’nden de faydalanarak sporcu takiplerimizi ve antrenman planlamalarımızı tasarlayacağız. Bildiğiniz üzere futbol okulu temel beceri kazandırdıktan sonra yüksek rekabet ve kondisyon açısından yeterli gelmemekte. Bu doğrultuda performans takımı olarak Ferahevler Spor Kulübü altyapısı ile koordineli çalışarak seviye atlayan sporcularımızı lisanslı birer sporcu yaparak resmi müsabakalarla buluşturmaktayız.”

Trabzonspor futbol okullarına bağlı olarak çalıştıklarını anımsatan Ergün Akça, Trabzonspor genel koordinatörlüğüne sporcuların gelişim raporlarını sunduklarını söyledi. Akça, “Sporu sevdirerek ilerlemeyi kendimize misyon olarak belirledik. Öğrenci başına düşen antrenör sayımızı 4-5 olarak seçerek öğrencilerin daha bireysel gözlemlenmesi ve kusursuza yakın temel beceri eğitimi hedeflemekteyiz.” şeklinde konuştu.

Tüm bu sarf edilen emeklerin ve hedeflerimizin neticesinde en büyük gayemiz çocuklarımıza milli takım ruhunun gerektirdiği birliği, sevgiyi ve dayanışmayı pekiştirerek spor yaptırmak ve en sevdiğimiz şey olan futbol oynamak ve oynatmaktır.

Ergün Akça Sarıyer Trabzonspor Futbol Okulu Yöneticisi

Özel Haber: Sarıyer Life

×