Sarıyer Akademi Yeni Eğitim Yılına Başladı

Sarıyer Akademi 2023-2024 eğitim öğretim yılına başladı. 9 yılda 9 bin öğrencinin eğitim aldığı Akademi’den bu yıl bin 300 öğrenci yararlanacak. Ayrıca Sarıyer Akademi, bu sene yeni bir ilke imza atarak Kimya Olimpiyatları’na hazırlık takımı kuracak.

Yüz yüze ve hibrit eğitim ile öğrencileri sınavlara hazırlayan Sarıyer Akademi’de yeni dönem başladı. 14 Ağustos’ta hızlandırılmış program ile başlayan dersler kapsamında 28 Ağustos’ta 8.sınıflar, 4 Eylül’de 11.sınıflar, okulların açılmasıyla birlikte de 7.sınıf öğrencileri eğitime devam etmesi planlanmakta. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sarıyer Akademi Genel Koordinatörü Sami Görev “Yeni gelen arkadaşlarımıza hizmet içi eğitim kapsamında Sarıyer Akademi’de kullanması gereken teknik altyapı, soru nasıl yazılır, video nasıl çekilir gibi konularda eğitimler verdik. İlk yıl bin 500 öğrencinin başvuru yaptığı akademiye bu yıl 4 bin öğrenci başvuru yaptı. Hizmetin kalitesi ve aldığımız sonuçlar bizi çok memnun ediyor” şeklinde konuştu.

“Kimya Olimpiyatları’na Hazırlık Takımı Kuruyoruz”

Konuşmasını “Sarıyer Akademi her yıl yeni ilkelerle hizmete devam ediyor” diyerek sürdüren Sami Görev Bu yıl kimya olimpiyatları için takım kurduklarını belirterek ” Türkiye’de her yıl takıma girmek için 9 bin öğrenci başvuru yapıyor. 60 kişilik bir takım oluşturulacak. Gönlümüz takımın dörtte birinin akademiden oluşması. Bunun için çok ciddi bir kadro kurduk. Koç Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nden dört doçent hocamız ve öğrencilere koçluk yapacak kimya şampiyonu var.” ifadelerini kullandı.

“Kendi Yayınlarımızı Kullanıyoruz”

Konuşmasını sürdüren Görev “Sarıyer Akademi 3 yıldır 11. ve 12.sınıf seviyesine kendi yayınlarını kullanıyor. Bu seviyeyi 7,8,11 ve 12 olarak revize ettik. Tüm yayınlarımızı daha güncel ve daha iddialı olarak öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımına sunduk.” ifadelerini kullanarak kendi yayınlarını kullandıklarını dile getirdi.

“İş Birliklerimiz Devam Ediyor”

Görev “Akademi Türkiye’de de karşılık buldu. 4 yıldır Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile Türkiye’nin her bir köşesinde Türkiye Akademi başlığı altında eğitim desteğimizi basılı ve dijital yayınlarımız ile desteklemekteyiz. İzmit Çınar Akademi ile iş birliğimiz devam ediyor.” cümleleriyle konuşmasını sonlandırdı.

“Kendimizi de Geliştiriyoruz”

Sarıyer Akademi’de 5 sene boyunca fizik öğretmenliği yapan Elif Özden ise öğretmen olarak kendilerini geliştirdiklerini ifade ederek “Örneğin; yaşam ve beceri temelli sorular yazmak bize çok şey katıyor. Fasiküllerimizi ve içeriklerimizi çıkarıyoruz. Aynı zamanda soru çözüm videolarını da çekiyoruz. Bir sistem kurduk. Hedefimiz öğrencilerimizin kazanım eksikliklerinin olmaması. Öğrencilerimizin konu eksiklerini tamamlıyoruz. Bu işleri yaparken değer kazanıyoruz ve bu adımla da kendimizi daha çok geliştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Çalışma Motivasyonum Arttı”

Üç senedir Sarıyer Akademi de eğitim gören Naz ise kurumun kendisine çalışma motivasyonu kazandırdığını dile getirerek ” Sarıyer Belediyesinin böyle bir eğitim yerinin olması bizi ders çalışmaya teşvik ediyor. Arkadaş ortamımız çok güzel. Sarıyer Akademide kendi seviyemizde arkadaşlarımızla yarışıyoruz. Bu şekilde olunca çalışmak daha da zevkli oluyor.” dedi.

Yine Sarıyer Akademi öğrencilerinden Ece Sürel ise maddi imkânları kısıtlı olan aileler için Sarıyer Akademinin ücretsiz ve kaliteli eğitim vermesinin çok önemli olduğunu belirterek cümlelerini sonlandırdı.

×