Sarıyer Belediye Başkan Adaylarından Açık Çağrı: İktidar Kaybedilecek

Yerel seçime sayılı günlerin kaldığı günlerde CHP’de aday krizi büyüyor. 15 yıllık Şükrü Genç Yönetimi’nin ardından CHP Yönetimi seçimlerde sürpriz bir şekilde ne mevcut başkan Şükrü Genç’i ne de Sarıyer içinde öne çıkan adayları aday gösterdi. Oktay Aksu sürpriz bir şekilde aday gösterilmesinin ardından ilk tepki Şükrü Genç’ten geldi. KRT Televizyonu’na bağlanan ardından da belediye binası önünde kalabalığa konuşan ve CHP’ye yapılan yanlıştan dönülmesini ısrarla belirten Genç, “15 yıllık yönetimizi kaybedeceğiz yeni aday Aksu liyakat sahibi değil” demişti.

Şükrü Genç’in ardından büyüyen tepkilere diğer aday adayları da katıldı. 18 Şubat tarihinde ortak basın bildirisi yayınlayan Sarıyer Belediye Başkan aday adayları; Şükrü Genç, Erol Aydın, Serdar Sarıakçalı, Dr. Cengiz Alp bir araya geldikleri toplantının ardından şu açıklamayı yaptılar;

“31 Mart 2024’de yapılacak kader seçimine sayılı günler kala ülkemizin ve partimizin kazanması adına bu ortak açıklamayı yapmayı aday adayları olarak bir görev olarak görüyoruz.

Aday belirme sürecinde mülakatlara, eğilim yoklamalarına, kamuoyu anketlerine dayalı bir sürecin işletileceği, kurultayda kamuoyuna açıkça deklare edildi. İşte bu ilke ve beklentiler üzerine Sarıyer’de 17 aday adayı ortaya çıktı.

Ancak, yapılan atamayla tüm yoklama ve anketlerin aksine Sarıyer’de 17 aday içinden en sonuncusu atandı.

Sadece ortak açıklama kararı alan bizler değil, Sarıyerliler de bu oldu bitti karşında öfkelidir, şaşkındır, ayaktadır. Bu haksızlığı kabul etmemektir.

Sarıyer’de partimizin oylarını büyüttüğümüz 15 yıllık Cumhuriyet Halk Partisi iktidarının kaybedileceği de gün gibi ortadır.

Sarıyerliler ve başkan aday adayları olarak bizler bu vebalin sorumluları olmadığımızın genel merkez ve karar vericiler tarafından bilinmesini istiyoruz. Artık, Sarıyer’in kaybedilmesinin sorumluluğu bizlerin değil sizlerin omuzlarındadır.

Buradan bir kez daha partimize gönül veren tüm seçmenlerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız, balıkçılarımız, esnaflarımız, mülkiyet korkusu yaşayan mahallelilerimiz adına bu kararın tekrar gözden geçirilmesini talep ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Haber: Enis Derdimentoğlu

×