Sarıyer Futbol Okulundan Florya’ya

Galatasaray Sarıyer Futbol Okulu, Sarıyerli gençleri Türk futboluna kazandırmak için çalışan okullardan biri. 2017’den beri faaliyet gösteren okulda eğitim alan sporcu gençlerden 5’i bu yaz Florya’da Galatasaray antremanlarına çağrıldı.

Galatasaray Sarıyer Futbol Okulu olarak 2017 yılından beri Cumhuriyet Mahallesi’nde hizmet vermekte. 2007-2017 yaş aralığında yüzü aşkın sporcuya eğitim veren okul başarıları ile göz dolduruyor. Galatasaray Spor Okullarına bağlı olan okul, eğitim ve tesis olarak girdiği denetlemelerde hep geçerli puanlar almakta. Galatasaray’ın düzenlediği yaz ve kış futbol kamplarına bu okuldaki sporcular da her sene katılmakta.

Galatasaray Sarıyer Futbol Okulu Sorumlusu Ferhat Can, Sarıyer Life’a yaptığı açıklamada yürüttükleri çalışmaları anlattı. Bir çok yetenekli genci Türk futboluna kazandırdıklarını belirten Can, “2022 yaz kampında 5 oyuncumuz Florya’ya çağrıldı. Aynı zamanda 2008 Doğumlu Mert Ali Şenel, 2009 doğumlu Çağrı Can, Sarıyer SK Alt yapısına transfer olmuştur.” dedi.

Burada sadece futbol oynanmadığını söyleyen Ferhat Can, “Asıl amacımız futbol eğitimi ile birlikte sosyo kültürel gelişimi de sağlamak. Bununla ilgili her sene piknik, köy okulu boyama, deniz vb etkinlikler düzenleyerek çocukların iletişimsel gelişimlerini sağlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Okul hakkında bilgi veren Can şunları söyledi: “Teknik ekibimizde fazla sayıda antrenör bulundurmaya özen gösteriyoruz. Sahada 2-3 antrenör bulundurarak hataları gözden kaçırmadan müdahale etmek bizim için en önemli faktör. Ayrıca kaleci akademimiz mevcut. Futbol okuluna kayıtlı tüm kalecilerimiz ücretsiz kaleci eğitimi almaktadır.

Sporcularımızın resmi futbol müsabakalarında oynayabilmeleri için Futbol okulu bünyemizdeki velilerimizden oluşan Kuzeyin Aslanları Sk Derneğini kurduk. Bu konuda Amatör Spor Kulüpler Federasyonundan onay bekliyoruz. Tabi ki bu onayı beklerken geçtiğimiz sene sporcularımızın resmi müsabaka oynaması için Yeni Mahalle SK alt yapısı ile anlaşarak U12 liginde yer aldık. Bu konuda Yeni Mahalle SK yönetimine ve başkanına ayrıca teşekkür etmek isterim.”

Özel Haber: Sarıyer Life

×