Sarıyer, İlker Püren ile İmzaladı

Sarıyer bu sezon kötü gidişatın sonucu olarak Cüneyt Dumlupınar ve Soner Tolungüç ile yollarını ayırmıştı. Ligde kötü sonuçlar almaya devam eden Sarıyer’in yeni hocası İlker Püren oldu.

40 yaşındaki genç teknik direktör son olarak Iğdır FK ile çalışan Püren 4 maçta 1,25 puan ortalaması yakalamıştı. Ankara Keçiörengücü, Ankaraspor, Sakaryaspor, ve Bandırmaspor’u çalıştıran Püren, 76 maçta toplam 1,37 puan ortalaması ile dikkat çekiyor.

“Ne Yapacağını Bilmeyen Bir Takım Vardı”

Genelde 4-1-4-1 sistemi ile sahayı çıkmayı tercih eden İlker Hoca imza töreninde basın mensuplarına, “Son derece mutlu olduğumu belirtmem gerek. Ercan Başkan’ın pozitif enerjisi bana da geçti. Pozitif bir enerji ile başlıyoruz. Sarıyer Kulubü’nün sezon başında koyduğu hedefleri yerine getirmek için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Sarıyer’in mevcut durumunu da değerlendiren İlker Hoca, “Bütün sorunları tek bir nedene bağlamak doğru olmaz. Futbol belirli dinamikleri içinde barındıran bir oyun. Burada önemli olan belirli bir ritmi yakalamak, belirli bir oyun kültürünü ve oyun felsefesini oturtmak çok daha mantıklı ve doğru bir süreçtir. Böylece oyuncular değişse bile istediğimiz oyunu oynayabiliriz. Benim Sarıyer’de gördüğüm top kendindeyken ve rakipteyken ne yapacağını bilmeyen bir takım vardı. Oyun planını doğru oturtmak daha önemli bunun için biraz zamana ihtiyacımız olacaktır. Sabırlı olmamız gerekiyor zamanla yukarılara tırmanacağız.” diye konuştu.

Devre arası transfer olacağına da değinen Püren, “Planlamamız doğrultusunda oyun gücü artıracak eklemeler yapacağız ve bu zamana kadar istenileni veremeyen oyuncularla da belki yol ayrımına gideceğiz. Bunlar doğal süreçler” şeklinde konuştu.

“Yaptıklarımızla Konuşacağız”

Törende konuşan Sarıyer Kulübü Başkanı Ercan Çamırcı da, “Hocamız ilk geldiğinde yaptıklarımızla konuşacağız ne desek boş demişti biz de hocamızla aynı yöne bakıyoruz. Önemli olan niyet, yönetim olarak biz, taraftarımız ve hocamız da iyi niyetli başarısızlık gibi bir ihtimali düşünmüyoruz. Sarıyer’i hak ettiği yere getireceğiz

Pazarspor’dan Tebrik

İmza töreni sırasında İlker Püren’in Sarıyer ile imzalamasını Pazarspor Başkanı Başkanı Hüseyin Yangın da çiçek ve baklava göndererek tebrik etti. Başkan’ın bu kibar jesti için hem Teknik Direktör İlker Püren hem de Başkan Ercan Çamırcı teşekkürlerini iletti.

“KINIYORUZ!”

Ankaragücü-Rizespor maçında yaşanan hakeme saldırma olayına değinen Püren, “Bu yumruk sadece Halil Umut Meler’e değil bütün Türk Futbolu’na atılmış bir yumruktur. Belki de 2032 Avrupa Şampiyonası ev sahipliğimiz tehlikeye girdi.” diye konuştu Sarıyer Kulübü Başkanı Ercan Çamırcı da olayı sert bir dille kınadığını belirtti.

Haber: Enis Derdimentoğlu

×