Sarıyer, İskenderun’a Mağlubiyeti Hatırlattı

Ligin 17. haftasında sahasında ligin 3.’sü İskenderun’u ağırlayan Sarıyer, güçlü rakibini 2-1 mağlup etti. 4 hafta boyunca mağlubiyet görmeyen İskenderun, Yusuf Ziya Öniş Stadı’nda 3 puan bıraktı. Sarıyer’in golleri henüz 2. dakikada Bertul Kocabaş ve 65. dakikada Emir Can Sayar’dan gelirken İskenderun’un tek golü Enes Soy tarafından 62. dakikada kaydedildi. 90+4’te Sarıyer’den Hüsnü Başkurt kırmızı kartla oyun dışı kaldı.

İYİ OYUN SONUÇ GETİRMEYE BAŞLADI

Sezon başından beri istekli ve tempolu oyun oynasa da istediği sonucu alamayan Sarıyer, 16. haftada Vanspor maçı ile temponun yanında orta sahanın kontrolünü de eline alabileceğini göstermişti. İskenderun maçında da orta sahanın kontrolünü bırakmayan ve gelen beraberlik golünden sonra doğru reaksiyon gösterip 3 dakika sonra öne geçmeyi bilen Sarıyer, maç sonunda taraftarını selamladı.

Sarıyer bu sonuçla 20 puana ulaşıp 11. sırada yer alarak düşme potası ile arasındaki farkı 7’ye çıkardı. İskenderun ise 34 puanda kalarak ligin 3. sırasında kendine yer buldu.

Futbolcuların istekli ve tempolu oyununun yanısıra birlik, beraberlik içerisinde takımını 90 dakika destekleyen Sarıyer taraftarı da galibiyette büyük rol oynadı.

Haber: Enis Derdimentoğlu

×