Sarıyer’den Fenerbahçe Alt Yapısına

Boran Eligüzel

Fenerbahçe Sarıyer Futbol Okulu oyuncularından 3 isim Fenerbahçe’ye transfer oldu. Bu oyunculardan ikisi aynı zamanda Milli Takıma da davet edildi.

Samet Sargın, Boran Eligüzel ve Anıl Bostan isimli üç genç oyuncu büyük başarı göstererek dikkatleri çekti. 3 ismi uzun zamandır izleyen Fenerbahçe, 4 yıl önce Samet’i, 1 yıl sonra da Boran ve Anıl’ı altyapı takımına aldı. Sarıyer’in gururu olan üç genç ileriki yıllarda Fenerbahçe A Takımında boy göstererek sarı lacivert formayı taşıyacak.

3 oyuncuyu yetiştiren Sarıyer Fenerbahçe Futbol Okulu’nun yöneticisi Altay Unan, haklı bir gurur yaşadıklarını söyledi.  Unan, “Akademi takımlarına verdiğimiz Samet Sargın, Boran Eligüzel ve Anıl Bostan Futbol okulumuzdaki tüm çalışmalarımıza istikrarlı bir şekilde katılım göstererek ve Yıldız Kanaryalar Spor Kulübümüzdeki lig maçlarındaki bu sporcularımızı da oynatarak var olan gözlemlediğimiz yeteneklerini daha yukarılara kolayca çekerek aşama kaydettiklerini gördük. Uzman hocalarımız eşliğinde sporcularımızın neler yapabileceğini bildiğimiz için eksik yönlerini gidererek ilerledik. Bu şekilde sporcularımız istediğimiz seviyelere gelerek başarı kaçınılmaz olmaktadır.” dedi.

Samet Sargın
Altay Unan,Samet Sargın

GENÇ OYUNCULAR ÇOK HEYECANLI

Sarıyer Life’a konuşan futbolculardan Samet Sargın, Sarıyer Fenerbahçe Futbol Okulunda üzerinde emeği geçen tüm hocalara teşekkür etti. Fenerbahçe Futbol Okulu’na 5 yaşında başladığını anlatan Samet, “Hocalarım zaman ilerledikçe herkesle olduğu gibi benle de çok ilgilendi. Hiç beklemediğim bir zamanda Fenerbahçe alt yapıya çağırıldığımı öğrendim. Fenerbahçe alt yapısına katılacağım zaman ben zaten iki sezon Yıldız Kanaryalarımızda lig oynamış kendimi yaşıtlarıma göre tecrübe ve avantaj sağlamıştım. Fenerbahçe’de kalıcı olmak için elimden gelenin her zaman fazlasını yaptım yapmaya da devam edeceğim. Burası şimdiye kadar sadece bir hayaldi, çok şükür hayalimi gerçekleştirdim.” şeklinde konuştu.

Boran Eligüzel de Sarıyer Fenerbahçe Futbol Okulunda üstünde emeği geçen tüm hocalara ve büyüklerine teşekkür etti. Eligüzel, “Fenerbahçe Futbol Okulu benim için çok özel bir yere sahip. Futbol kariyerime ilk kez burada başladım. Maçlar, antremanlar  futbolu daha da sevmeni sağladı ve ilk kez burada futbolun taktiksel kısmını da öğrendim. Bunlarla birlikte  hocalarımızın bizle çok iyi ilgilenmesiyle gittiğimiz kamplarda çok iyi performans sergiledik ardından beklemediğim bir anda Fenerbahçe alt yapısına gideceğimi öğrendim. Fenerbahçe alt yapısına katıldığım zaman futbol okulumda yapmış olduğumuz maçlar, antremanlar geçirdiğimiz kamplar sayesinde büyük bir avantaj ve tecrübe kazanmıştım. Şimdi Fenerbahçe A takım oyuncusu olmak için çalışmaya devam edeceğim.” dedi.

Anıl Bostan ise duygularını, “Sarıyer Fenerbahçe Futbol Okulunda öğrendiklerim sayesinde var olan yeteneklerimi dahada geliştirdim.Üzerimde emeği geçen tüm hocalarıma teşekkür ederim ”şeklinde ifade etti.

Özel Röportaj: Sarıyer Life

×