Sarıyer’e Gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Bundan sonra önümüze bakacağız. Geride kalanlar kaldı

Seçim çalışmaları kapsamında Sarıyer’e gelen İstanbul Büyükşehir Başkan’ı Ekrem İmamoğlu, CHP ile anlaşamayıp bağımsız aday olacağını açıklayan Şükrü Genç’e teşekkür ederek Oktay Aksu ile devam edeceklerini açıkladı.

Sarıyer için yapılanları söyleyen İmamoğlu” Güçlüyüz. Bu şehrin bütün evlatlarını düşündüğümüz için güçlüyüz. Rantçıları değil halkçıları seçeceksiniz. Rantçıları değil Sevgili hemşerilerim İstanbul’da vatandaşın her sorununa koştuk Biz bu şehrin unutulmuş her alanını yeniden ayağa kaldırdık. Bakın, bakın hemen yanı başınızdaki Büyükdere fidanlığını biliyorsunuz değil mi? Yıllarca yıllarca o koca alan çöp haline getirdiler. Hatta bu bölgede insanların huzurunu kaçıran bir merkeze dönüştü. Öyle değil mi? Ben orayı gördüğümde dedim ki Allah aşkına böylesi güzel bir yeri bir belediye niye saklar? Ben düşün Düşündüm birkaç sene bunu bulamadım. Benim benim aklım ermedi. Bizim aklımızda şeytanlık yok.” dedi.

Sarıyerlilere hitap eden İmamoğlu, “Sarıyer’e yine geleceğiz her ilçemize en az 3 kez geleceğiz. Sarıyer’de Şükrü Başkan güzel işler yaptı Kendisine teşekkür ederiz. Kendisine teşekkür ederiz. Ama şimdi başka bir arkadaşımız görev yapacak. Iki dönem on yıldır büyükşehir belediyesinde birlikte görev yaptığımız Büyükşehir’de mecliste ve komisyonlarda birlikte çalıştığımız Yine Sarıyer’in evladı Oktay Aksu’yla görev yapacağız. Görev devir teslim olur. Görev devir teslim olur. Şimdi, Bundan sonra önümüze bakacağız. Geride kalanlar kaldı.” diye konuştu.

Şükrü Genç’in yerine CHP’nin Sarıyer’de aday gösterdiği Oktay Aksu ise yine 3 dönemdir görev yapan Şükrü Genç’e teşekkür ederek, “Projeleri devam ettireceğiz yenilerini de yapacağız” dedi.

Haber: Enis Derdimentoğlu

×