Sarıyer’in Yeni Hocası: Özcan Kızıltan

Sarıyer’ de , ligin başlamasına az bir zaman kala hoca değişikliğine gidildi. Yeni sezon için daha önce Bülent Akan ile anlaşılmıştı. Sarıyer Spor Kulübü’nden bugün yapılan açıklamaya göre Bülent Akan ile yollar ayrılırken, Akan yerine Özcan Kızıltan ile anlaşma sağlandı.

Kulüpten yapılan açıklamada Bülent Akan’ın ayrılığı hakkında, “Karşılıklı görüş ayrılıkları nedeniyle Teknik Direktör Bülent Akan ve teknik ekibi ile yollarımız ayrılmıştır. Hocamıza ve ekibine teşekkür eder bundan sonraki çalışma hayatında başarılar dileriz” ifadelerine yer verildi.

Bu ayrılığın ardından Sarıyer, son olarak Serik Belediyespor’u çalıştıran ve 1.40 puan ortalaması yakalayan Özcan Kızıltan ile anlaştı. Kızıltan, futbolculuk döneminde Fenerbahçe ve Sakaryaspor’daki performansları hafızalara kazındı. ve 1982-1983 sezonunda Fenerbahçe ile Süperlig Şampiyonluğu da yaşayan Kızıltan, antrenörlük kariyerine yine Fenerbahçe’de önce altyapı antrenörü sonra yardımcı antrenör çalışarak başladı. Bucaspor’un 2009-2010 sezonunda 1. Lig’i ikinci bitirerek Süper Lig’e yükselmesini sağlayan Kızıltan, Bucaspor’un haricinde Balıkesir, Sakarya, Göztepe, Boluspor, Eskişehir,(Yardımcı Antrenör) Yeni Malatsapor, Kartalspor gibi rekabetçi ve mücadeleci takımları da çalıştırdı.

Özel Haber: Sarıyer Life

×