U18 Milli Takımı’na Çağrılan Bartu Ermiş’ten Milli Takım Açıklaması

Sarıyerlife Özel

U18 Milli Takımımızın 19-29 Mart 2023 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştireceği hazırlık kampının aday kadrosu açıklandı. Aday kadroya davet edilen oyuncular, 19 Mart 2023 Pazar günü saat 18.00’de Antalya Tui Blue Xanthe Hotel’de toplanacak. Pek çok iyi takımda forma giyen genç oyunculardan oluşan kadroda Sarıyerli defans oyuncusu Bartu Ermiş de şans bulan oyunculardan.

2005 doğumlu ve 1,74 boyundaki sol ayak hem sol bek hem de sol kanat olarak forma giyebiliyor olması ile dikkat çekiyor. Günümüzde 3’lü defans oynamanın yaygınlaşması dile değeri artan ve aranan bir mevki olan hem savuma hem de hücum aksiyonlarında bütün koridoru kullanan bir yeni nesil bek anlayışı kanat bek olarak yetişen ve daha önce 2 kez U18 Milli Takım forması giyen Ermiş düzenli olarak şans bulmayı umuyor.

“Forma Mücadelesi İçin Hazırım”

Milli takıma çağrılması hakkında Sarıyerlife’a özel açıklamalarda bulunan Sarıyerli defans oyuncusu Bartu Ermiş, haberi WhatsApp’tan aldığını ve çok mutlu olduğunu, ” 2. Lig takımından 3. kez çağrılmak çok özel bir his ancak benim çevrem ve ailem gayet iyi bilir şu anda uzun çalışmalarımın meyvesini almaya başladım diyebilirim. Depremden dolayı ertelenen Kırşehir maçı için okuldan erken çıkmıştım telefonumu aldığımda WhatsApp’tan beni gruba alıp bilgilendirme mesajı atıldığını gördüm. Çok mutlu oldum orada üstüne de abilerim güzel bir galibiyet alınca mutluluğum ikiye katlandı diyebilirim.” sözleriyle anlattı.

Forma savaşına hazır olduğunu belirten genç sol bek, “Aday kadroda hocamız U19 Avrupa Şampiyonası için elindeki oyuncu havuzunu değerlendiriyor. Ben de bunun içinde olduğumdan dolayı çok mutluyum ve forma mücadelesi için hazırım” diye konuştu.

Hem sol kanat hem de bek oynaması ile alakalı konuşan 17 yaşındaki kanat bek, “İlk başta mevkiim sol açıktı ancak geniş alanı sevdiğim için süratimi sol bekte daha rahat bir şekilde kullanabileceğimi düşündüm. Bu sebeple sol bek oynuyorum. Sol bek bana daha rahat bir mevki diyebilirim.

“Bartu Özel Hocalarla Çalışıyor”

Bartu’nun şimdiye kadarki kariyerinin hikayesini Sarıyerlife’a anlatan babası Alparslan Ermiş, “Bartu sadece kulüp antrenmanları ile yetinmiyor özel diyetisyen ve özel hocalarla çalışıyor. Özellikle pandemi dönemi liglerin durması ile biz kendimiz takım bulup geçici Bölgesel Amatör Ligi takımlarından Yalovaspor’a transfer olduk. Bartu haftanın 4 günü Sarıyer’den kalkıp Yalova’ya idmana gidiyordu. Ligler yine başlamadığı için Yalovaspor’un ardından Beykozspor’a transfer olduk. Gelişimi ile beraber geçen sene oynana U17 Türkiye Şampiyonası’ndaki performansıyla milli takım scoutlarının da dikkatini çekti ve davet edileceği bize belirtildi. Bu davet Bartu’nun milli takıma 3. çağırılışı ve şu anda mevcut aday kadroda yer alan 3 sol bekten biri ve kanat bek olarak yetişti. 3’lü defanslı dizilimlerde hem savunma hem de hücumu düşünen yeni nesil beklerden. Bartu 6 yaşından beri futbol oynuyor filiz lisansı o dönem İstanbul Büyükşehir Belediyespor olan şu anki Başakşehir Spor Kulübü’nde çıkartıldı. Bir dönem Haliç’te de forma giymesinin ardından İsmail Hoca tarafından Sarıyer’e deneme antrenmanına çağrıldı daha sonra transfer edilmek istendi ardından 16 yaşında da ilk kez profesyonel sözleşmeye imza attı. U19 da düzenli olarak forma giyiyor A Takım ile beraber idmanlara çıkıyor forma şansı bekliyor.

Haber: Burak Akay-Enis Derdimentoğlu

×