Yeni Yönetimden Yeni Hoca: Cüneyt Dumlupınar

Sarıyer SK’da yönetime yeni gelen Ercan Çamırcı ve ekibi Yılmaz Vural iddialarının yükseldiği günlerde genç Teknik Direktör Cüneyt Dumlupınar ile anlaştı.

42 yaşındaki Teknik Direktör kısa süreli çalıştırdığı takımlarla bile yüksek puan ortalamaları yakalaması ile dikkat çekiyor. Kayserispor ve Fatih Karagümrük ile şampiyonluk yaşayan Dumlupınar, 25 maça çıktığı Bucaspor 1928’de 1,92, Adıyaman FK’da 1,75, Adana Demirspor’da 1,90, Karagümrük’de 2,02, Kayserispor’da ise 2,15 puan ortalaması yakaladı. 2017 yılında Hikmet Karaman’ın da yardımcılığını yapan Dumlupınar, Karaman’ın tedrisatından geçtiğini belli ederek başarılı bir grafik çiziyor.

Genelde 4-1-4-1 dizişini tercih eden Dumlupınar yapılan imza töreninde, “Yönetim, teknik ekip ve taraftarımızla birlikte Sarıyer’i layık olduğu yere getirmek için çok çalışacağız. Hedefimiz şampiyonluk olacak.  Mücadele eden basmadık yer bırakmayan, gole yakın olan, her maça 3 puan parolasıyla çıkan bir takım kuracağız” diye konuştu.

CÜNEYT DUMLUPINAR KİMDİR?

Dumlupınar, 10 Ağustos 1980 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Türkiye’nin en genç teknik direktörü olarak adını duyurdu. Başta Adana Demirspor olmak üzere büyük başarılara imza atmıştır. Manisa Celal Bayar Üniversitesi’den mezun oldu. Spor bilimleri alanında kariyer yapmış ve aynı zamanda eski bir futbolcu olan Dumlupınar. 2014 – 2015 senesinde Kayserispor ile 1. Lig şampiyonluğu yaşamıştır.3 takım çalıştıran başarılı teknik adam, 2 kez şampiyonluk sevinci yaşadı. 2014-15 sezonunda TFF 1.Lig’de Kayserispor’u çalıştıran Dumlupınar, Ligde 30 maçta 20 galibiyet, 7 beraberlik ve 3 mağlubiyet ile takımını şampiyon yaptı. Aynı sezon Türkiye Kupası’nda 10 maçta görev alan Cüneyt Hoca, 10 maçta 4 galibiyet, 5 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldı. 2015-16 sezonunda 1.Lig’de Karşıyaka’da görev yaptı, 1’i Türkiye Kupası olmak üzere 7 maçta görev aldı. 2 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 mağlubiyet alan Cüneyt Dumlupınar ile yollar ayrıldı.2.Ligde Fatih Karagümrük’ün teknik direktörlüğünü yapan Dumlupınar, takımını Play-Off finalinden 1.Lig’e yükseltti. Sonrasında Karagümrük ile 7 maçta sadece 1 mağlubiyet alırken, yollar ayrıldı. Cüneyt Dumlupınar, Kayserispor ve Fatih Karagümrük ile şampiyonluk yaşadı. Son olarak Adana Demirspor’un teknik direktörlüğünü yürüttü.

×