Altay Futbol Okulu Sarıyer’de Açılıyor

Murat Alpakut Rabia Kartal Sarıyer Altay Futbol Okulu
Murat Alpakut, Rabia Kartal

Türk sporuna önemli katkılar sunan, İzmir’in büyük kulüplerinden Altay, futbol okullarına bir yenisini Sarıyer’de ekliyor.  Altay Futbol Okulu, Sarıyerli küçük futbolcu adaylarına eğitim verecek.

Sarıyer Altay Futbol Okulu eğitimlerine 6-7 Ağustos’ta başlıyor. Sarıyer Merkez Martı Halı Sahada antremanlarına başlayacak Altay Futbol Okulu’nda, Beşiktaş gibi büyük spor kulüplerinin alt yapı antrenörlüğünden görev yapmış çok değerli bir kadro bulunuyor.

Okulun Baş antrenörlüğünü Murat Alpakut yapıyor. Alpakut yıllar boyunca Beşiktaş altyapısında ve gençler seviyesinde futbol oynamış sonrasında da altyapı takımına hocalık yapmış bir isim. Alpakut, lig ve amatör kulüplerini de calıştıran lisanslı bir hoca.

Okulun yöneticilerinden Rabia Kartal ise Alpakut gibi Beşiktaş altyapısında hocalık yapmış. İstanbul Üniversitesi Egzersiz ve Spor Bilimleri mezunu olan Kartal, Sarıyer Life’a yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Altay Futbol Kulübü alt yapısına verdiği değer ve çalışmalarla Türk Futboluna çok büyük hizmet veren gerçekten emek harcayan bir kulüp. Maddi çıkarı ön plana çıkarmayan gayesi sadece Türk futboluna yetenekli karekterli özel sporcular kazandırmak olan tarihi ile özel bir yere sahip olan, Süper Lig’de mücadele etmiş Türk futbolunun güzide bir kulübüdür. Bizler Sarıyer Altay Futbol okulu olarak çocuklarımıza öncelikle kıymetli ailelerinden temel aldıkları saygı, sevgi, özgüven, empati gibi kıymetli öğretileri üstüne koyarak öğreten, sporu( futbolu) baskı ile değil tüm enerjimizle teknik ve taktik donanımızı aktararak en doğru pedagojik sistemle yaklaşarak Türk Futboluna saygın sevilen yetenekli sağlam ahlaki değerleri sahip sporcular yetiştirmeyi temel felsefe edinmiş hocalarız ve okuluz.”

Özel Haber: Sarıyer Life

%d blogcu bunu beğendi: