Sarıyer’i Ziyaret Eden Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Enes Eminoğlu’na Hüseyin Coşkun Eşlik Etti

Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Enes Eminoğlu, Sarıyer Kulübünü Ziyaret Etti. Bakan Yardımcısına, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun ve Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun eşlik etti.

İl Spor Müdürlüğü girişimiyle yenilenen Yusuf Ziya Öniş Stadı’nda incelemeler yapan Eminoğlu, Sarıyerlilerin çok eleştirdiği kale arkası filelerin kaldırılmasını rica eden Sarıyer Eski Başkanı Selçuk Kavaloğlu’na, “Bu Federasyonun aldığı bir karar ama biz bu konuda görüşelim” diye konuştu.

Hüseyin Coşkun: 5 Yıl da 5 Spor Salonu Yapacağız

Hüseyin Coşkun, Sarıyer Kulüp Binası’nda basın ile bir araya gelen Eminoğlu’na sohbet esnasında katılımları ve ziyaret için teşekkür etti. Coşkun, “Bizim şu anki tesislerimiz 2. Lig’de oynayan bir takıma yakışmıyor. İnşallah 31 Mart’tan sonra biz de bu konunun bir paydaşı olarak sizin de desteklerinizle takımımızı üst liglere taşıyacağız. Sarıyer Belediyesi’nin bir tane kapalı spor salonu yok. 5 yılda 5 kapalı spor salonu gelecek. 3 tane de kulüplerimizin kullanacağı stat gelecek ve Çayırbaşı Stadı’nı da modernize edeceğiz” dedi.

Hüseyin Coşkun’un dikkat çektiği üst liglerde mücadele eden Tuzla gibi, Eyüp gibi takımların belediyelerinin AK Parti yönetiminde olmasının tesadüf olmamasına katılan Eminoğlu, “Biz bakanlık olarak bu konuya siyaset üstü bakıyoruz. Merkezi yönetim koordineli çalışmanın avantajı budur. Biz bize gelen her isteği her ricayı değerlendiriyoruz ve cevapsız bırakmıyoruz. Sporun birleştirici bir gücü var gençlerimizi birleştirmek ve buluşturmak çok kıymetli bir şey” ifadelerini kullandı.

×