Kaldırımı Kapatan Zeytin Ağaçları Kaldırıldı

Sarıyer’de yolu kapatması sebebiyle tartışmalara neden olan iki zeytin ağacı belediye ekipleri tarafından sabah saat 6.30 da iş makineleri tarafından kaldırıldı.

Geçtiğimiz günlerde Sarıyer, Emirgan Mektebi Sokak’taki bir kafenin önünde bulunan iki zeytin ağacı hakkında kaldırımı kapattığı için şikayette bulunulmuştu. Gelen belediye ekipleri ise ağaçları kaldırmak istemiş fakat kafe sahibinin kendini ağaçlara zincirleyerek eylem yapması sonucu ağaçlar kaldırılamamış ve kamuoyunda tartışma konusu olmuştu.

Dün sabah saatlerinde zabıta ekipleri habere konu olan zeytin ağaçlarını kaldırmak için tekrar kafenin önüne geldi. Zeytin ağaçlarının bağlı olduğu zincirleri kesen zabıta ekipleri, zincirlerin kesilmesinin ardından ağaçları iş makinesi ile kaldırımdan kaldırdı. Kafeye ait güvenlik kamerası yaşananları kaydederken, görüntülerde bir zabıta personelinin elindeki makasla güvenlik kamerasına dönerek kesme işareti yaptığı görüldü.

Kafenin sahibi zeytin ağaçlarının zabıta ekipleri tarafından kaldırıldığını güvenlik kamerasından öğrendi.

Kafenin sahibi Evin Eren, sabah saat 9.00 da kafesini açmaya geldiğinde zeytin ağaçlarını yerinde bulamadı. Güvenlik kamerasını izleyerek ağaçların belediye ekipleri tarafından kaldırıldığını öğrenen Eren “Çok fazla üzgünüm şu an, sabah saat 09.00’da kapının önüne geldiğim zaman maalesef bizim burada ruhumuz olan iki tane zeytin ağacımızın artık olmadığını gördüm. Anlam veremediğim bir şeyler oluyor, bizi aşan bir şeyler oluyor. Sabah geldiğimizde, zeytin ağaçlarını görmediğimde inanın gece hırsız gelmiş sandım ve hemen polisi aramak istedim. Çünkü bunlar çok eski, çok kıymetli ağaçlar. Bir hırsız gelip almış sandık, polisi arayacaktım hemen kamera görüntülerine baktım. Maalesef saat 06.30’da belediyemizin zabıta ekipleri, kepçesiyle, ellerinde zincirleri kesecek büyük aletleri ile gelip acımasızca almışlar zeytin ağaçlarımızı, üzgünüm.” ifadeleriyle üzüntüsünü dile getirdi.

%d blogcu bunu beğendi: