Rıdvan Dilmen’in Sarıyer Hikayesi: “Şükürler Olsun Ki Sarıyer’e Gelmişim

Muazzam yeteneği ile ‘Şeytan’ lakabını alan Rıdvan Dilmen, inanılmaz bir transfer hikâyesi sonrası Fenerbahçe ikonu haline geldi.

Rıdvan Dilmen, kuşkusuz Türk futbolunun en büyük yeteneklerindendi. İnanılmaz futbol zekâsı, rakiplerinin belini kıran kıvrak çalımları, kendisine ‘şeytan’ lakabının takılmasına neden oldu.

Futbol kariyerine 1977’de Nazilli Sümerspor’da başlayan Rıdvan Dilmen; daha sonra Muğlaspor, Boluspor, Sarıyer ve Fenerbahçe formalarını giydi.

Daha Sarıyer’deyken bile şeytani futbolu ile insanları kendine hayran bırakan Dilmen, 1983-1987 yılları arasında 4 sezon Sarıyer formasını giydi. 119 maçta forma şansı buldu ve 29 gol atarak tüm dikkatleri üstüne çekmeyi başardı, Sarıyer’deki yükselişini, “Bir yıl önce sıradan bir insandım. Sarıyer bana hem babalık hem analık yaptı. Bana kişilik kazandırdılar. Başkan Erdal Aksoy’un yaptıklarını inkâr edemem.” dedi.

Sarıyer’e transferi hakkında da sürpriz olduğunu ifade eden Rıdvan Dilmen transfer hikayesini yıllar önce TRT3’e şu sözlerlerle ifade ettiı:

“Boluspor’da oynarken beni önce Beşiktaş istedi ve 15 milyon teklif etti. Boluspor’un 20 milyon istemesi sebebiyle anlaşılamadı ve ben takımda kaldım. Tatildeyken bana bir telefon geldi ve “İstanbul’a transfer oldun” dediler. Ben önce 3 büyüklerden birine transfer oldum sandım. İstanbul’a geldiğimde ise Sarıyer’e transfer olduğumu anladım ve şok oldum.”

“ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ SARIYER’E GELMİŞİM”

Sarıyer’e transferini önce şok olarak karşılayan Dilmen ise Sarıyer’de çok mutlu olduğunu, “Allah’a şükürler olsun ki Sarıyer’e gelmişim çok büyük avantajlar elde ettim. İstanbul ortamına alıştım, Mehmet Kalkavan’lı, Oğuz’lu, Sercan’lı Engin’li çok iyi bir takımımız vardı her takım bizden ürkerdi, Yönetimimiz çok iyiydi, Sarıyerliler de bizi çok sevmişti, takıma sahip çıkmıştı. Sarıyer benim kendimi bulduğum yer çünkü ben orta saha oynarken teknik direktörümüz Candan Tarhan beni yanına çağırdı, “Seni uzun zamandır izliyorum asist özelliğin var, hızlısın forvet oynaman lazım” dedi ve beni forvet oynattı.” sözleriyle Sarıyer’in kendisi için önemini anlattı

%d blogcu bunu beğendi: