Sarıyer MHP’den TFF’ye ve Sarıyerlilere Çağrı

Sarıyer MHP İlçe Başkanı Dursun Karabacak, Sarıyer Spor Kulübü’nün son dönemde maruz kaldığı talihsizliklere ve Sarıyer’e yapılan haksızlıklara dair bir açıklama yaptı. TFF’ye seslenerek Sarıyer’e hakkının verilmesini talep eden Karabacak, Sarıyerlileri birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeye ve Sarıyer’in menfaatleri doğrultusunda mücadeleye davet etti.Karabacak, yaptığı yazılı açıklamada;

“Sevdamız Sarıyer!

Sarıyer Spor Kulübü, Üç İmparatorluğa Başkentlik yapan İstanbul’da 1940 yılında , Boğazın İncisi Sarıyerimizde, Sarıyerliler tarafından kurulmuştur.Sarıyer Gençlik kulübünün ismi seneler içersinde hayli değişikliğe uğradı. 2908 sayılı yasaya göre 26.11.1983 tarihli kongre kararı ile ismi “Sarıyer Gençlik ve Spor Kulübü” olarak değiştirildi. Daha sonra 21.11.1987 tarihli kongrede kulübün ismi “SARIYER SPOR KULÜBÜ” olarak değiştirildi, halen bu isim kullanılmaktadır.

Sarıyer Spor Kulübü, tarih boyunca yerel ve Ulusal liglerde önemli başarılar elde etmiş ve Türk futboluna önemli katkılarda bulunmuştur.

Sarıyer 1. Türkiye Liginde büyük başarılara imza attı. Üç kez dördüncü oldu. Beşincilik ve altıncılıkları da var.”Sarıyer’in önemli başarılarından biri 1991/92 sezonunda kazanılan Kulüplerarası Balkan Kupası Şampiyonluğu ile Uluslararası 2. Shell Kupası Salon Futbol Turnuvası 2.liğidir.

Doğduğumuz, büyüdüğümüz ve yaşamımızı sürdürdüğümüz semtimizin adını taşıyan Sarıyer Spor Kulübümüz bizler için bir spor kulübünden öte bir sevdanın adıdır. İnsanlığın olağan bir getirisi ve gerekliliği olarak ilçemiz sınırlarında farklı düşüncelere, yaşamlara ve inanışlara sahip olsak da Sarıyer Spor Kulübü ortak paydasında buluşmak bizler için hiçbir zaman şaşırtıcı olmamıştır. Söz konusu Sarıyer olduğunda tüm farklılıklarımızı bir kenara koyarak, bu sevda uğrunda birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek hepimizin önceliği olmuştur.

Tüm bu düşüncelerimizi göz önünde bulundurduğumuzda, Sarıyer Spor Kulübünün hali hazırda içinde bulunduğu talihsiz durumun bizleri ve Sarıyerlileri ne kadar üzdüğünü tahmin etmek hiç de zor değildir. Uzun bir süredir başarısızlık ve talihsizlikler zincirine maruz kalan Sarıyer Spor Kulübü için tüm yetkililerin haksızlığa karşı gerekli mercilere hakkımızın korunmasını istiyorum.

TFF yetkilileri, Sarıyer Spor Kulübünün ne kadar ağır bir taş olduğunun farkında olmalıdır. Kulüp tarihi boyunca hiç kimse kendisini Sarıyer Spor Kulübünün kendisinden ve bu kulübe gönül vermiş camiadan büyük görmemiştir, görmemelidir.

Bu doğrultuda saha içerisinde TFF yetkilileri, saha dışında ise kulüp yöneticileri aldıkları kararları çok ciddi gözden geçirmeli, hata varsa bu hatalardan ivedelikle dönmeli ve hakkaniyet ölçüsünde kararlar vermelidirler.Son karşılaşmamızdan da birçok örneğini verebileceğimiz, sezon başından beri türlü maçlarda maruz kaldığımız yanlış hakem kararları ciddi puan kayıplarına sebebiyet vermiştir. Önümüzdeki süreçte TFF yetkililerinin konuyla alakalı gerekli uyarıları yapacağından ve yapılan yanlışlardan dönüleceğinden herhangi bir şüphemiz bulunmamaktadır.Kulübümüzün kuruluşundan bugüne kadar maddi manevi emeği geçen herkese teşekkürler.

Bu vesileyle 11 Şubat Pazar günü oynanacak Etimesgut karşılaşmasında Sarıyer Spor Kulübümüze başarılar diliyor, herkesi birlik ve beraberlik içerisinde ve yalnızca Sarıyer’in menfaatleri doğrultusunda hep beraber hareket etmeye davet ediyorum. Temennimiz Sarıyer Spor Kulübünün üzerindeki kara bulutlar dağılır ve Sarıyer Spor Kulübü hakettiği değere ve konumuna kavuşur.”dedi.

×