Sarıyer’de Devlet Yatırımları Hız Kesmiyor

Sarıyer’de devlet yatırımları hız kesmiyor.Hükümet, Sarıyer’de devam eden projelere hız verip, yenileri için de düğmeye basıyor.

Sarıyer Ak Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, hafta içinde Sarıyer’de inşaatı devam eden ve sona gelinerek açılma aşamasında olan başta eğitim kurumları olmak üzere tüm devlet yatırımlarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Kurşun, Sarıyer-Kilyos Tüneli’nde incelemelerde bulunarak, otobandan Sarıyer’e gelişi 35 dakikadan 5 dakikaya indirecek olan tünelin kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Sarıyer Yusuf Ziya Öniş Stadı’nı da ziyaret eden Kurşun, tribün inşaatının tamamlandığını ve çimlerin serildiğini belirterek, stadın futbol için hazır olduğunu söyledi.

Eğitim tesisleri konusunda da önemli adımlar atıldığını belirten Kurşun, Sarıyer Huzur Mahallesi’nde yeniden yapılan Süleyman Çelebi İlk ve Ortaokulu’nun, Rumeli Kavağı’nda tamamlanan Güney Kıldıran İlk ve Ortaokulu’nun ve Tarabya’da inşaatı tamamlanan Alpaslan İlkokulu’nun kısa sürede hizmete açılacağını söyledi.

Baltalimanı’nda inşaatında sona yaklaşılan Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Binası, Kız Öğrenci Yurdu, Erkek Öğrenci Yurdu, Konferans Salonu, Kütüphane ve Spor Komleksi bulunan eğitim kampüsünün de en kısa zamanda açılacağını müjdeledi.

Kurşun, “Sarıyer’de vatandaşına hizmet etme esasına dayalı bir belediye olmamasının vebalini vatandaş ödemesin diye, devletimizin bütün imkanlarıyla Sarıyer’e hizmet etme gayretindeyiz” dedi.

%d blogcu bunu beğendi: