Sarıyer’de Yeni Başkan: Ercan Çamırcı

Sarıyer Spor Kulübü’nde Uzun süren belirsizliğin ardından başkan Polis Başmüfettişi Ercan Çamırcı Oldu. 2015 yılında Sarıyer’de İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yapan Ercan Çamırcı yapılan son kongrede tek aday olarak Sarıyer’in yeni başkanı oldu.

Listesiyle de dikkat çeken Ercan Çamırcı İçişleri Bakanlığı’ndan gelen özel izinle kulüp başkanı olurken uzun süren belirsizlik ve kayyum korkusuna da son veren isim oldu. Listede Şerife Ekinci, Dilay Unan, Tulay Hattat gibi kadın yöneticiler de dikkat çekerken yönetim yeni sezon için kolları sıvadı

“İNŞALLAH HAYIRLI OLACAK”

Sarıyer Spor Kulübü Onursal Başkanı Saffet Akkoyun ise konuşmasını yapmadan önce “Büyük Başkan” ve “Seni seviyoruz” denilerek alkışlarla karşılandı. Akkoyun konuşmasında “İnşallah hayırlı olacak. Kulübümüz sağlıklı, kardeşçe ve dostça yürüyecektir. Önemli olan budur. Sayın başkanımıza da başarılar diliyorum” derken gözyaşlarına da hakim olamadı.

“SARIYER’İ HAK ETTİĞİ YERE GETİRMEK İSTİYORUZ”

Sarıyer Kaymakamı Ömer Kalaylı ise şunları söyledi; “Sarıyer en köklü kulüplerden bir tanesidir. Yeni yönetim kurulu üyelerine şimdiden başarılar diliyorum. Sarıyer için hayırlı olmasını diliyorum. Spor en çok konuşmamız ve teşvik etmemiz gereken alanların başında yer alıyor. 7’den 70’e spora teşvik etmek için hepimiz canla başla çalışıyoruz. Sarıyerlilerin futbola ilgisini görüyoruz. Sarıyer Spor Kulübü’nü hak ettiği yere getirmek istiyoruz.

YENİ BAŞKAN ÇAMIRCI: İMKANSIZ SADECE ZAMAN ALIR

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Ercan Çamırcı, kongreye katılan ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerini sundu. Çamırcı, “Sporla birlikte Sarıyer’e hizmet etmenin bilinci içindeyiz. Spor gençlerimiz üzerindeki her türlü bağımlılığın önüne geçebilecek bir şeydir. Bunu da değerlendiriyoruz. Sporu Sarıyer’e yakışan bir hale getireceğiz. Her spor takımının hedefi şampiyonluktur. Tabi biz de şampiyonluk için yola çıkıyoruz. Saffet Başkan’dan aldığımız bu bayrağı daha ileriye taşıyacağız. Mali ekonomik krizimiz ve zor bir süreçte olmamıza rağmen yapabileceğimizin en iyisi için elimizden geleni yapacağız. Geçmişte de sloganımız aynıydı. Bizim için zor diye bir şey yok, imkansız sadece zaman alır.” diye konuştu.

“SARIYER’İN POTANSİYELİ ÇOK FAZLA”

Borsa İstanbul Varlık Fonu Eski Başkanı Himmet Karadağ, “Bu genel kurul süreci Sarıyer için büyük kazanımların olduğu bir sinerjinin doğmasına sebep oldu. Yaşadığımız çevreyi güzelleştirmek için sporla geliştirmek için çabalıyoruz. Sarıyer potansiyeli çok fazla olan bir kulüp. Sarıyer çok büyük şirketlerin de yer aldığı bir semt. Ben Borsa’da 3 yıl görev yaptım. Bundan sonra Sarıyer Spor Kulübü’nün vizyonu 1980’lerde olduğu gibi en kısa sürede süper lige hazır bir vizyonla yeni yönetim görevi devralacak” diye konuştu.

Ercan Çamırcı’nın yedekler dahil listesi şöyle:

Kongre’yi izlemek için:

×