Sarıyer’den Fransa’ya: Bertuğ Yıldırım

Sarıyer altyapısından yetişen ve ilk profesyonel sözleşmesini de 16 yaşında yine Sarıyer ile imzalayan Bertuğ Özgür Yıldırım 2021 yılında Hatayspor’a transfer olmuştu. Bertuğ artık Fransız Lig 1 takımı Rennes yolcusu.

Bertuğ Yıldırım, Şeref Ayer ile birlikte Sarıyer'de ilk profesyonel sözleşmesine imza atarken
Bertuğ Yıldırım, Şeref Ayer ile birlikte Sarıyer’de ilk profesyonel sözleşmesine imza atarken

21 yaşındaki milli santrafor geçtiğimiz sezon Antalyaspor’a kiralanmış bu sezon başında da Hatayspor’la 3 yıllık sözleşme imzalamıştı. Rennes ile imzalayan Bertuğ, 5 milyon euro bedelle transfer olurken Sarıyer’in bu transferden yapılan protokol nedeniyle yüzde10 transfer bedeli alacağı öğrenildi.

Bu sezon forma giydiği 3 maçta 1 gol atan Bertuğ kariyeri boyunca forma giydiği 84 maçta 16 gol 4 asistlik performansı ile dikkat çekiyor.

Hatayspor’un Teknik Direktörü Volkan Demirel’in övgüsünü kazanan genç santrafor hakkında Demirel, “Bertuğ Özgür Yıldırım’ın acayip bir fizik kalitesi, acayip bir bitiriciliği, acayip bir enerjisi, bitmek bilmeyen gücü var. Bence Türk futbolunun yetiştirdiği en büyük santrfor olacak. Haaland, Ibrahimoviç… Bu seviyelerin oyuncusu olabilir.” diye konuşmuştu.

Sarıyer Life- Enis Derdimentoğlu

%d blogcu bunu beğendi: