Sarıyer’in Yeni Teknik Direktörü Mehmet Demirtaş Oldu

Mehmet Demirtaş ve Serkan Özdemir Yuvaya döndü!

Sarıyerimiz, eski futbolcularımızdan Mehmet Demirtaş ile anlaştı. Teknik direktör yardımcılığını ise yine eski oyuncularımızdan Serkan Özdemir yapacak.

MEHMET DEMİRTAŞ KİMDİR?

Demirtaş, 1960’li ve 1970’li yıllarda Sarıyer ve Adana Demirspor’da forma giymiş ve profesyonel futbolu 1991 senesinde Adana Demirspor’da bırakmıştı.

Türkiye profesyonel futbol liglerinde yardımcı antrenörlük ve teknik direktörlük yapan Demirtaş, Futbola vedasından sonra antrenörlük yapmaya başladı ve ilk olarak Sarıyer’da altyapı antrenörlüğü yapmaya başladı.

Bu görevinde 1995 senesine kadar kaldı. Bu süreç içerisinde Sarıyer ne zaman teknik direktörsüz kalsa geçici olarak A takımı çalıştırdı.

1995 senesinden itibaren Sarıyer’de yardımcı antrenörlük görevine getirildi. Burada 1997 senesinde Yılmaz Vural’ın yardımcılığını yaptı ve Vural’ın takımdan ayrılmasından dolayı Sarıyer’in bir sezon teknik direktörlüğünü üstlendi.

Bu görevinde bir sezon kaldıktan sonra takımdan ayrıldı ve bir sezon Vanspor’da yardımcı antrenörlük yaptı. Bunun ardından daha önce Sarıyer’de beraber çalıştığı Yılmaz Vural ile beraber çalışmaya başladı.

Bu uyumlu ikili 1999’den 2005’e kadar sırasıyla Çanakkale Dardanelspor, Bursaspor, Denizlispor, Diyarbakırspor, Adanaspor, Çaykur Rizespor ve MKE Ankaragücü çalıştırdı. Ardından Demirtaş tek başına teknik direktörlük yapmaya karar verdi ve Balıkesirspor ile anlaştı. Burada bir sezon kaldıktan sonra iki sezonda bu görev’de Ünyespor’u çalıştırdı. Ardından bir sezon niye Balıkesirspor çalıştırdıktan sonra gene Yılmaz Vural’ın yardımcı antrenörlüğünü yapmaya başladı ve beraber Kocaelispor ve Kasımpaşa’da görev aldılar.

Mehmet Demirtaş son olarak 2009-2010 sezonunda Sarıyer’de teknik direktörlük yaptı.

SERKAN ÖZDEMİR KİMDİR?

Futbolculuk kariyerine Lüleburgazspor’da başlamasının ardından Sarıyer’e transfer olan ve aralıklarla Sarıyer’de uzun yıllar forma giyen Serkan Özdemir, Mehmet Demirtaş ile beraber yuvasına döndü. Futbolcu olarak Sarıyer, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Samsunspor, Diyarbakırspor gibi kulüplerde sağ kanat olarak forma giyen Özdemir, Süper Lig tecrübesi ile dikkatleri üzerine çekmişti. Futbolculuk Kariyerinde 179 maçta oynayan Serkan Özdemir’in 11 gol 16 asistlik istatistikliği bulunuyor.

Futbolculuğu bırakmasının ardından son kulübü Anadolu Üniversitesi’nde yardımcı hoca olarak antrenörlük kariyerine adım atan Serkan Özdemir, Eskişehirspor’da altyapı ve yardımcı hocalığının ardından ilk teknik direktörlük tecrübesini de yine Eskişehirspor’da yaşamıştı.

%d blogcu bunu beğendi: