Ayazağa Mahallesi’nde Tapu Sorunu Çözüldü!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AK Parti Grubu’nun çoğunluk oyu ile 15 Şubat 2024 tarihinde alınan meclis kararıyla Ayazağa Mahallesi’nde 7242 ada 41 parseldeki (206. Sokak) Yapı Kayıt Belgesi olan vatandaşlara tapu satışı onaylandı.

Sorun Çözümü Uzun Süredir Bekleniyordu

Ayazağa Mahallesi’nde 206. Sokaktaki vatandaşlar, uzun süredir tapu sorunu yaşıyordu. Sorunun çözümü için Sarıyer İBB Meclis Üyesi ve AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, konuyu İBB Meclisi’ne taşıdı.

Coşkun: “Vatandaşlarımızın Mağduriyeti Giderildi”

Konuyla ilgili açıklama yapan Hüseyin Coşkun, şunları söyledi: “Ayazağa Mahallesi’nde 206. Sokaktaki vatandaşlarımız, uzun süredir tapu sorunu yaşıyordu. Bu sorunun çözümü için İBB Meclisi’nde yoğun bir çalışma yürüttük. 15 Şubat 2024 tarihinde yapılan meclis oturumunda, AK Parti Grubu’nun çoğunluk oyu ile Yapı Kayıt Belgesi olan vatandaşlara tapu satışı onaylandı. Bu sayede, 206. Sokaktaki vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilmiş oldu.”

Daha Önce de 124 ve 125 Sokaktaki Sorun Çözülmüştü

AK Parti Grubu’nun daha önce de AK Parti hükümetince çıkarılan imar barış kanunu kapsamında Ayazağa Mahallesi’nde 124 ve 125 sokaktaki vatandaşın tapu sorununu 15 Haziran 2023 tarihinde 531 Sayılı İBB Meclis Kararı ile onaylayarak vatandaşın Yapı Kayıt Belgesi ile tapu almasını sağlamıştı.

Bu gelişme, Ayazağa Mahallesi’nde 206. Sokaktaki vatandaşlar tarafından büyük memnuniyetle karşılandı.

×