Evden Çıkarılma Talebi Üzerine İntihar Girişiminde Bulundu

Sarıyer’de yaşayan Hülya Nevzat Erinç, vefat eden eşinin emekli maaşıyla hayatını sürdürmeye çalışıyordu. Ancak ev sahibi binada tadilat ve güçlendirme çalışmaları yapılacağı nedeniyle evden çıkmasını talep edince Erinç’in hayatı bir anda altüst oldu.

Sarıyer Ayazağa Mahallesi Şahit İlhan Yurt Sokak’ta 3 Temmuz günü yaşanan olayda, Nevzat Hülya Erinç (55) isimli kadın, evden çıkarılması nedeniyle intihar etmeye kalkıştı. İGDAŞ ekipleri, “Doğalgaz kokusu var” ihbarı üzerine geldikleri apartmanda doğalgaz vanasını kapattı. Daireye giren ekipler, Nevzat Hanım’ı yatağında baygın halde buldu. Kadının bir kutu ilaç içip bileklerini keserek, doğalgazı açtığı anlaşıldı.

Erinç, arkasında bir veda mektubu ve son 130 TL’sini bıraktı. Gaz kokusu üzerine eve gelen ekipler, Erinç’i baygın halde buldu ve hastaneye kaldırdı. Erinç’in durumu stabil olurken, barınacak bir yer bulması için yardım bekliyordu.

Konu ile ilgili Sarıyer Kaymakamlığı harekete geçerek kendisine kalacak yer konusunda çeşitli seçenekler sundu.Erinç Sarıyer Kaymakamlığı’ndan Huzur evine yerleştirilme konusunda talepte bulundu.Nevzat Erinç tedavisi tamamlanıp hastaneden taburcu olduğunda huzur evine yerleştirilecek.

×