Hitman Sarıyer’de

Filmleri ve oyunları dünyada milyonlarca kişinin ilgisini çeken Hitman serisinin yapımcısı IO Interactive, İstanbul Sarıyer Maslak’ta stüdyo açacağını duyurdu. 150 kişi çalıştırmayı planlayan şirket, İstanbul ofisini Ortadoğu ve Asya bölgelerinin merkez üssü haline getirmeyi hedefliyor.

Efsaneler arasına girmiş Hitman serisinin geliştiricisi IO Interactive, yeni ofisinin konumu için İstanbul Sarıyer’i tercih ettiğini duyurdu. Açılacak olan ofisin Ortadoğu ve Asya bölgelerinin merkez üssü olması bekleniyor. Şirketin CEO’su Hakan Abrak sosyal medya hesabından, “Finans ortağı olmadan, Oyun tutkunlarını memnun edecek ürün ve hizmetler üretmek, bizlere sonsuz bir özgürlük sağlıyor.

Belirtmeliyim ki IO Interactive’de çalışmaya başlamamdan bu yana çok istediğim İstanbul ofisimizi açmış olmaktan gurur duyuyorum. Türkiye, burada bulunan potansiyel ve genç kitlenin yanı sıra bizlere Ortadoğu ve Asya bölgesindeki potansiyel yeteneklere de erişim imkânı sağlayacak. Ayrıca Türkiye’ye gelmemizle birlikte, AAA sektörünün gelişeceğine inanıyoruz. Türkiye’deki oyun geliştiricilerinin bir sonraki etaba geçip, daha kompleks projelerde çalışmak istemelerine güveniyoruz. Buraya gelişimiz sonrası yakın zamanda çok daha küresel yatırımcıların ve şirketlerinin Türkiye’ye geleceğine inanıyoruz. İlk adımı biz atalım” mesajını paylaştı.

İLAN VERDİLER

Şirketin Türkiye ofisinin liderliğini kıdemli yapımcı Sam Doğantimur yürütecek. Ayrıca şirket çalışan arayışı içinde. Mobil Oyunlar Kıdemli Yapımcı, Mobil Oyunlar Ürün Müdürü ve Stüdyo Müdürü, İnsan Kaynakları, Muhasebe ve Ofis Koordinatörü gibi pozisyonlarda çalışacak kişiler için ilan verildi. Maslak’ta açılacak olan IO Interactive İstanbul ofisi için 150 kişilik bir istihdam hedefi bulunuyor.

×