Hüseyin Coşkun Çay TV’ye Konuk Oldu: Sarıyerli Hizmet Bekliyor

Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun Çay TV’ye konuk oldu. Sarıyer için planlarını ve hedeflerini anlatan Hüseyin Coşkun özellikle Sarıyer’in eksiklerine ve seçildiği takdirde bu eksiklere ne gibi çözümler üreteceğine değindi.

“Biz İşin Siyasetini Yapmıyoruz”

Sarıyer’in en büyük sorununun imar olduğuna değinen Hüseyin Coşkun imar sorununu İBB Meclisi çözdü. Mecliste çoğunluk bizdedir bunu Mahalleler Birliğimiz de Sarıyerlilerde bilir ama biz bu işin siyasetini yapmıyoruz. Biz sorunu çözdük onlar siyasetini yapıyor. İBB Parsellerinde oturan vatandaşlarımız tapularını alabilecekler. Geçtiğimiz günlerde Murat Kurum Sarıyer’e geldi kendisiyle de Hazine Parselleri’nde oturan vatandaşlarımız için konuştuk gerekli Bakanlığa yazımızı yazdık bu konunun da takipçisi olacağız diye konuştu.

Sarıyer’de 15 yılda CHP yönetiminin yaptığı Hizmet Binası, Yaşar Kemal Kültür Merkezi, Sarıyer Akademi ve Kreşler için Şükrü Genç’e teşekkür eden Coşkun, “Bu yapılanlar haricinde Sarıyer’e dokunan, değer katacak bir proje yok örnek vermek gerekirse kapalı spor salonumuz yok, sosyal tesisimiz yok, kütüphanemiz 13 yıl sonunda açıldı. Amatör spor kulüplerimizin müsabakalarını yaptığı sadece Çayırbaşı’nda bir stadımız var o da yetersiz. 33 amatör spor kulübümüz var hafta sonları saat 9’da başlıyorlar çocuklar zorluyor” dedi.

“Sarıyer’in Dörtte Üçü Kentsel Dönüşüme Kavuşabilirdi”

Sarıyer’in depreme hazırlık açısından da eksiklerine değinen Coşkun, “Sarıyerimiz fay hattına uzaklık bakımından, zemin bakımından en avantajlı ilçelerimizden biri fakat yapı stoğu bakımından da en dezavantajlı ilçelerimizden biri. Sarıyer’de 15 yılda bu alanda hiç bir şey yapılmamış. Örnek vermek gerekirse Esenler Belediyemiz 15 yılda 60 bin konutu dönüştürmüş ev halkını ortalama sayarsak 15 yılda Sarıyer’in 4’te 3’ü dönüşüme kavuşabilirdi. Sarıyerli bu konuda sahipsiz. Biz kentsel dönüşüm konusunda bilgiliyiz tecrübemiz var ve aynı zamanda bu alanda bakanlık yapmış Murat Kurum Başkanımız var. Bizim kentsel dönüşüm noktasında tek kırmızı çizgimiz yerinde kentsel dönüşüm. Vatandaşımızın rızasıyla Sarıyerli Sarıyer’de kalarak kentsel dönüşümü başlatacağız.” diye ifade etti.

Sarıyer’in en büyük sorunlarından birinin de arıtma olduğuna değinen Coşkun, “Biz çalışmalarımıza başladık arıtmayı herkes ister ama evinin yakınında olsun istemez biz Köyler Bölgemizde insana, doğaya çevreye zararı olmayan yerleşimin olmadığı bir bölgede arıtmamızı yapacağız. Biz şu an kazanmış gibi gibi çalışmalarımıza başladık.” dedi.

“Biz Gençliği Kuşak Kuşak Ayırmıyoruz”

Sarıyerli gençlere de değinen Hüseyin Coşkun, “Gençleri o kuşağı bu kuşağı diye ayırmıyoruz. Bu sene 23 bin gencimiz ilk defa oy kullanacak 15 yılda Sarıyer’de 5 yılda İstanbul’da gençlere dokunan bir yönetim yok. Sarıyer Gençlik Merkezimiz yok, Sarıyer en uzun sahil şeridi olan ilçelerden biri kamp yerimiz yok ki çok buna çok uygun yerlerimiz olmasına rağmen. Bir tane belediyeye ait bir plajımız yok. Kapalı yüzme havuzumuz yok spor salonumuz sadece 2 tane kiralık yerden ibaret. Biz gençlerimize dokunacağız AK Parti yönetimindeki diğer ilçelerde olduğu gibi, sosyal tesisler, kitap kafeler, kütüphaneler yapacağız. Zincir kafeler gibi Sarıyer Kahvecisi adında bir kafe yapacağız gençler uygun fiyatlarla kahvelerini yudumlayabilecekler. Kime sorsak Sarıyer’de biz şunları istiyoruz diye bize söylüyorlar. Biz bunları daha önce yaptık dediğimizde Sarıyer’de yok cevabını alıyoruz. Ama Kağıthane Belediyesi’nde var, Tuzla Belediyesi’nde Beykoz Belediyesi’nde, Esenler Belediyesi’nde bunlar hep var. AK Partili belediyelerde Sarıyerlilerin istekleri zaten rutin olmuş şeyler. Bu bir mantalite bir bakış açısı işi.” ifadelerini kullandı.

Maslak Bölgesi’nde aşevi projesini eleştiren Coşkun “Emlak rayiç bedeli en yüksek olan bölgemizde ne hikmetse 5 yıldır bitmeyen bir aşevi yapıyoruz. Biz kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edeceğiz. Yine AK Partili belediyelerin yaptığı bir proje var ihtiyaç sahiplerine belediyenin puan yüklediği kartlar veriliyor ve bu kartlar ile belediyenin açtığı tesislerde bir AVM havasında alışveriş yapılabiliyor. Belediyenin kapıya getirmesi var bir de çocuklarımıza hissettirmeden alışveriş yapar gibi ihtiyaçlarını almak var” dedi

“Sarıyer Bir Çınar”

Sarıyer Spor Kulübü’nün ilçenin en büyük markalarından biri olduğuna değinen Coşkun “Ben Sarıyer Kulübünün Asbaşkanlığını yaptım benim için büyük bir onurdu. Tesislerden sorumluydum. Biz kulübümüzün tesislerini Bakanlığımız ile beraber yaptık. Yerel belediyenin kendi içinde çözebileceği bir bütçe ve projeydi ama bakanlığımız ile beraber yapmak zorunda kaldık. Bakın Pendik, Ümraniye, Tuzla, Eyüp bu takımlar hep üst liglerde mücadele eden kulüpler dikkat edin hepsi AK Partili Belediyeler. Bu bir tesadüf değil. AK Partili belediyeler takımların sorunlarının paydaşı olur. Bizde Sarıyerimizin paydaşı olacağız ve eski günlerine döndüreceğiz. Sarıyerli hizmet bekliyor ve bizi bu beklenti bizi motive ediyor.” diye konuştu.

×