Hüseyin Coşkun: Hiçbir Belediye Çalışanı İşten Çıkarılmayacak

Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, Sarıyer Belediyesine yaptığı ziyarette “15 senedir belediye meclis üyesiyim, 15 senedir mesai arkadaşınızım” dedi.

Seçime sayılı günler kala Sarıyer siyasi arenası hareketli günler yaşamaya devam ediyor. “AK Parti gelirse sizi işten çıkartacaklar” söylemleriyle emekçilerin işleriyle tehdit edildiğini öğrenen Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, belediye işçilerine üstü kapalı yapılan tehdit için sert tepki gösterdi. “Çalışan arkadaşlarımızın ekmeğiyle oynamak ne bana ne de temsil ettiğim siyasi görüşe yakışmaz” diyen Coşkun, Sarıyer Belediyesini ziyaret ederek personelle görüştü. “Yaklaşan 31 Mart yerel seçimleri öncesinde biz Cumhur İttifakı olarak sahada, son derece nazik, sakin ve centilmence bir çalışma yürütüyoruz. Her zaman halkımızla iç içe, gönül gönüleyiz. Onların taleplerini alıyor, çözümlerimizi anlatıyoruz. Eleştirilerini dinliyoruz. Tek amacımız daha iyi hizmet alan bir Sarıyer’in ortaya çıkması, halkımızın sorunlarının çözülmesi.” Diyen Coşkun, belediye personeline şu cümlelerle seslendi: “İlçemizde çözülmesi gereken birçok sorun var. Hepsini biliyoruz. İnşallah 1 Nisan sabahı itibariyle çözüm önerilerimizle birlikte çalışmaya başlayacağız.

Biz nazik ve adaletli bir çalışma yürütürken ne yazık ki hakkımızda yalan ve yanlış dedikodular yayılıyor.Şunu net bir şekilde ifade ediyorum ki; Halkımız bizi göre getirdiği takdirde belediye personelimizden hiç kimse işinden olmayacak. Ben 15 yıldır Sarıyer Belediyesi meclis üyesi olarak milletimizin içinde olduğu gibi belediyenin de içindeyim. AK Parti olarak muhalefette olmamıza rağmen çözüm bekleyen birçok sorunun çözülmesini sağladım. Ayrıca işten çıkarılacaklarına dair söylentiler yayılan belediye personelimizle mesai arkadaşıyım.

Onların sorunu benim sorunum. Beni tanıyanlar bunu çok iyi bilir. Sarıyer Belediyemizi ziyaret ederken tüm çalışan arkadaşlarımızla görüştüm. Birebir sohbetlerimizde de bunu ifade ettim. Hiçbir belediye personelinin en ufak bir endişesi, tedirginliği, korkusu olmasın.

Tüm bu tevatür ve tezviratlar karşısında bir kez daha tekrar ediyor ve söz veriyorum ki:1 Nisan sabahı Sarıyer inşallah “Gerçek Belediyeciliğe” kavuşacak ve biz tüm arkadaşlarımızla birlikte daha güzel bir Sarıyer için vakit kaybetmeden çalışmaya başlayacağız. Belediyemizde, halkımıza hizmet veren personelimiz de seçim öncesi olduğu gibi seçim sonrası da görevlerine devam edecek.

Hizmet yoluna beraber çıktık, beraber devam edeceğiz.Lütfen, benden duymadığınız hiçbir söze, ifadeye, açıklamaya itibar etmeyin. Biz hizmet etmek için göreve talibiz. Çalışan arkadaşlarımızın ekmeğiyle oynamak ne bana ne de temsil ettiğim siyasi görüşe yakışmaz.

×