Japon Mühendisten Sarıyer İçin Ezber Bozan Sözler!

Türkiye’de yaptığı çalışmalar ile tanınan Yüksek İnşaat Mühendisi Yoshinori Moriwaki beklenen büyük İstanbul depremiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yüksek İnşaat Mühendisi “İstanbul’un Sarıyer, Şişli, Ataşehir veBeşiktaş ilçelerinde 7.5 deprem olsa da büyük problem olmaz” diyerek ezber bozdu.

Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremin ardından gözler İstanbul’a çevrildi. Japon Yüksek İnşaat Mühendisi Yoshinori Moriwaki katıldığı canlı yayında İstanbul’u analiz etti. Yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Yüksek İnşaat Mühendisi İstanbul depremine dair “Depremin şiddeti 7.5 olsa bile güçlendirme yapılan Ataşehir, Şişli, Mecidiyeköy, Sarıyer, Beşiktaş gibi bölgelerde problem olacağını düşünmüyoruz” dedi.

JAPON BİLİM İNSANLARI ARACILIĞIYLA GÜÇLENDİRMELER YAPILDI

İstanbul’da 1. ve 2. köprüde güçlendirmeler yapıldığı aktaran Moriwaki “İstanbul’un bazı ilçelerinde de Japon bilim insanları aracılığıyla güçlendirmeler yapıldı. Beşiktaş, Sarıyer, Ataşehir bu ilçeler güçlendirildi. Marmara Bölgesi genelinde deprem bekleniyor ama güçlendirme yapılan yerlerde hasar beklendiği kadar kötü olmayacak. Depremin şiddeti 7.5 olsa bile güçlendirme yapılan Ataşehir, Şişli, Mecidiyeköy, Sarıyer, Beşiktaş gibi bölgelerde problem olacağını düşünmüyoruz” dedi. 

×