Kağıthane Devlet Hastanesi Sarıyer’e Taşınıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, depreme dayanıksız olduğu tespit edilen, Kağıthane Devlet Hastanesi’nin Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne taşınarak hizmet vereceğini duyurdu.

Depreme karşı tedbirler alınmaya devam ediyor!

Kahramanmaraş ve Hatay depremleri sonrası, İstanbul’daki binaların güvenliği konusunda çalışmalar hızlandırıldı. Sağlık kuruluşlarına ait binalardaki incelemeler devam ederken, Kağıthane Devlet Hastanesi’nin depreme dayanıksız olduğu tespit edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kağıthane Devlet Hastanesi’nin Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne taşınarak, hizmet vereceğini duyurdu. Hastanenin iki hafta içinde taşınmasının planlandığı belirtildi. Kararın hastane çalışanlarına da tebliğ edildiği öğrenildi.

Konuya ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus ile Hatay’daki Sahra Hastanesinde açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu ifadeleri kullandı:

Depreme dayanıklılık araştırma çalışmaları, ülke genelinde yürütülmektedir. İstanbul Kağıthane Devlet Hastanemiz, Seyrantepe Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanemize taşınarak hizmete devam edecektir. Taşınma işlemi ise birkaç gün içinde tamamlanacaktır. Benzer çalışmalarımız devam edecektir ve bu taşınma durumlarına, ilgili hastanelere ilişkin de sizleri bilgilendirme çabası içinde olacağız.

Ayrıca bildiğiniz gibi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve İstanbul Tıp Fakültesi hastaneleri için de hem hizmetin devamı hem kıymetli bilim insanlarımızın hizmeti devam ettirmelerini sağlamak için bir gayret ve çaba içindeyiz. Bununla ilgili de son durumu önümüzdeki birkaç gün içinde açıklamaya gayret ediyor olacağız. Vatandaşlarımızın, bu dönemde tedirgin olmamasını ve bu anlamda açıklamaları dikkatle takip etmelerini önemsiyorum. Bu anlamda vatandaşlarımızın şu an tedirgin olacağı bir durumun söz konusu olmadığını, özellikle belirtmek istiyorum.”

%d blogcu bunu beğendi: