Pazar Esnafı Mustafa Oktay Aksu’dan Kapalı Pazar Yeri İstedi

Çayırbaşı’nda semt pazarını gezen CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı  Mustafa Oktay Aksu’dan, pazar esnafı hijyenik koşulları oluşturulmuş, kapalı pazar yeri istedi, pazarda alışveriş yapan vatandaşlar ise ekonomik olarak yaşadıkları zorlukları anlattı.

CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Mustafa Oktay Aksu, Sarıyer’de seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Tarabya’da mahalle ziyaretinin ardından, Türkan Saylan Yaşamevi’nde Sarıyerliler ile buluşan Aksu, daha sonra Büyükdere esnafıyla buluştu. Büyükdere’de esnaf ve vatandaşlarla bir süre sohbet ettikten sonra Büyükdere Çevre Kültür ve Güzelleştirme Derneği yöneticileriyle bir araya gelen Aksu, dernek yöneticilerinin özellikle Büyükdere’nin modern bir görünüme kavuşması yönündeki taleplerini dinledi. 

‘Pazara gelen anne, pazardan eli boş dönüyor’

Çayırbaşı semt pazarında esnaf ve halk ile bir araya gelen CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Oktay Aksu, vatandaşın fiyat artışları nedeniyle yaşadığı zorlukları dinledi. Aksu, Cumhuriyet Halk Partisi sosyal belediyecilik anlayışıyla dayanışmayı güçlendireceklerini dile getirdi. 

‘Pazar esnafımızın sesine kulak vereceğiz’

Pazar esnafı ile de görüşen CHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Oktay Aksu’ya esnaflar en çok satış yapamadıklarından söz etti. Pazar esnafı ayrıca Sarıyer’de sağlıklı, güvenli ve hijyenik kapalı pazar alanlarının oluşturulmasını talep etti.

Görev gelir gelmez esnafı daha sağlıklı pazar alanlarında vatandaşlarla buluşturacaklarını belirten Aksu, ‘Esnafımızla ele ele vereceğiz. Esnafımızın da vatandaşımızın da yüzü gülmeli. Bunun için var gücümüzle çalışacağız’ dedi. 

×