Pınarspor’dan Saldırı Açıklaması

Geçtiğimiz hafta oynanan Zeytinburnu-Pınarspor maçının sonlarında Zeytinburnulu taraftarlar maçın seyircisiz oynanması gerekmesine rağmen sahaya girmiş ve Pınarsporlu futbolculara saldırmıştı. Konu hakkında Sarıyer Life’a açıklamalarda bulunan Pınarspor Başkanı Aydın Şentürk ve Kulüp Asbaşkanı Rıza Öztürk, “Olay maç başlamadan önce bizim futbolcuların küfür ettiğini sanmaları ile başladı. Futbolcumla konuştuğumda bana küfür etmediğini yemin ederek söyledi. Karşı takımın kaptanına olayı anlatmaya çalıştığım zaman bana, “Ben zaten sizin futbolcuları tehdit ettim. Buradan çıkışları yok” dediklerini ifade ettiler.

Maçın bitiminin ardından Zeytinburnu’nun 10 numaralı oyuncusunun Pınarsporlu oyunculara vurmaya başladığını belirten Şentürk, maçta olayların sanılanın aksine taraftarlar tarafından değil direkt futbolcular tarafından başlatıldığını anlattı. Maçın seyircisiz oynanması gerektiğini fakat daha dışında bekleyen seyircilerin tellerin altından girdiğini ve kendilerine saldırdığını belirtti. Asbaşkan Rıza Öztürk’ün yaralandığını ve 3 futbolcunun darp edildiğini ve rapor aldığını ifade etti.

Yaşanan olaylara tepkilerini dile getirmeye devam edeceklerini belirten Şentürk’ün olayı ayrıntıları ile anlattığı videomuz YouTube Kanalımızda

Haber: Enis Derdimentoğlu

×