Sarıyer Belediyesi’nden Sarıyer Yenimahalle SK’ya Otobüs Ayıbı!

Sarıyer Belediyesi, semtin başarılı takımlarından Sarıyer Yenimahalle SK futbolcuları için otobüs vermedi.

Süper Amatör Ligi 6. Grup’ta mücadele eden, 2. sırada yer alan ve Bal Ligi’ne(Bölgesel Amatör Ligi) çok yakın olan Sarıyer Yenimahalle SK’ya belediye tarafından otobüs verilmedi. Cumartesi oynanacak Çekmeköy Alemdağ Bld maçı için belediyeden otobüs talep edilmesi ve belediyenin gecikmeli red vermesi hakkında konuşan Kulüp Başkanı Emre Yaldız, Çarşamba günü Kulüp Sekreterimiz Ali Kaya olağan başvuruyu yaptı ve otobüsün temini için cevap beklemeye başladık. Bize otobüs veremeyeceklerini Cuma günü saat 14.00’da bildirdiler maçımız cumartesi günü bizim.” diye konuştu.

Sarıyer Belediyesi’nin amatör kulüplere hiç destek vermediğini belirten Yaldız, “1. hafta taraftara istedik vermediler, 2. hafta yeniden istedik yine reddettiler 3.hafta takım için deplasman otobüsü istedik bu sefer onu da vermediler. Tepkimiz ses getirdikten sonra bize geri dönüş sağlayıp otobüsü verebileceklerini söylediler ama bu sefer de ben kabul etmedim.”

“BİZİM ÖNCELİĞİMİZ SARIYER””

Sarıyer için mücadele ettiklerini ve önceliğin her zaman bu semt olduğunu söyleyen Başkan Yaldız “500 bin nüfuslu Sarıyer’de şu an amatör futbolda en başarılı kulübüz. Biz kendi reklamımız için mi bu işlere zaman ve para harcıyoruz? Her zaman söylediğimiz gibi bizim önceliğimiz Sarıyer. Tepkilerden sonra dönüş oldu araç ayarlayacaklarını belirttiler. Fakat Ben, Teoman Başkan ile birlikte teşekkür edip istemediğimizi belirttik. Sorun bizim başımıza gelenden çok daha büyük. Kulübümüz kendi otobüsünü kendi ayarlayabilir. Peki diğer amatör kulüpler bu sorunu nasıl çözecek? Buradan Sarıyer Life aracılığı ile tekrardan Belediyemizi duyarlı olmaya davet ediyorum.” dedi.

Kulübün, sosyal medya hesabından tepki dolu yaptığı açıklama ise şöyle;

ALTAY UNAN ARAÇ TESİSİ İÇİN BELEDİYEYE ÖNERGE VERMİŞTİ?

Yıldız Kanaryalar Spor Kulübü Kurucusu ve Ak Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Altay Unan geçtiğimiz aylarda belediyenin amatör kulüplerine araç tesisi hakkında önerge vermiş ve bütün Sarıyer Kulüplerinin ortak sorununun araç tesisi olduğuna dikkat çekmişti. Unan’ın verdiği önergenin ne kadar dikkate alındığı ise merak konusu oldu.

%d blogcu bunu beğendi: