Sarıyer’de Cumhuriyet Coşkusu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıl dönümünde bayram coşkusu Sarıyer sokaklarına taştı. Her yıl olduğu gibi bu yılda gerçekleştirilen Cumhuriyet yürüyüşü Kefeliköy’den Sarıyer’e binlerin katılımıyla gerçekleşti. Cumhuriyet gecesinin konuğu ünlü sanatçı Hayko Cepkin oldu.

Cumhuriyet’e sahip çıkan 7’den 70’e binlerce vatandaş, bayraklarıyla Kefeliköy’de başlayan kortej yürüyüşüne katıldı. Alanı kırmızı beyaza boyayan kalabalık; ellerinde meşaleler, dillerinde marşlarda Sarıyer Merkez’e kadar yürüdü. 2.Uluslararası Boğaziçi Kültür Sanat ve Halk Dansları Festivali için 6 ülke 9 şehirden gelen 353 dansçı da yürüyüşe eşlik etti.Kutlamaları halk dansları gösterilerinin ardından Hayko Cepkin konseriyle son buldu.

HAYKO CEPKİN KONSER VERDİ

Bu yıl ki Cumhuriyet konserinin konuğu ünlü rock müzik sanatçısı Hayko Cepkin oldu. 20:00’da Sarıyer Merkez Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen konserde sanatçı birbirinden güzel şarkılarını Sarıyerliler için seslendirdi.İstanbul’un farklı ilçelerinden gelen Hayko Cepkin fanları da Sabahın erken saatlerinde Sarıyer meydanında yerlerini aldı.

×