Sarıyer’e Tribün Lideri Başkan Adayı

Sarıyer Spor Klübü’nün yılan hikayesine dönüşen ve bir sonuca bağlanamayan Kongre’lerin ardından kulübün kayyuma kalmaması adına Cemal Kabil geçici aday olmuştu. 9 Temmuz’da başkanın seçileceği kongreye bir haftadan az bir zaman kalmışken aday olması beklenen son Başkan Ali Genç ve Kulübe 10 yıl Başkanlık yapan Saffet Akkoyun aday olmayacaklarını açıklarken mevcut başkan Cemal Kabil’in aday olup olmayacağının belirsizliği ve Eski Başkan Erdal Aksoy’un bu konuda iddialar olsa da girişimde bulunmaması kulüp kayyuma kalacak mı sorusunun sesli bir şekilde sorulmasına yol açtı.

Bunun üzerine 9 Temmuz’da Başkan Adayı olacağını açıklayan sürpriz bir isim kamuoyu açıklamasında bulundu.Sarıyer Tribün Lideri Ali Osman Delihasan’ın adaylığı hakkında yayınladığı açıklama şöyle;

“9 Temmuzda gerçekleşecek olan Olağanüstü Kongrede aday olacağı öne sürülen eski başkanlarımız ve semtimizin değerli büyüklerine Sarıyer taraftarları olarak şunu söylemek isteriz, Sarıyer Spor Kulübü 83 yıllık tarihi boyunca sahipsiz kalmamıştır ve bundan sonra da asla sahipsiz kalmayacaktır. Kongreye son 1 haftanın kaldığı şu günlerde, adı kamuoyunun gündeminde olan adayların ve eski başkanlarımızın adaylıklarını açıklamasını bekliyoruz. Yaşanacak adaysızlık olasılığı sonucunda kayyuma gitmesine karşı çıkarak, taşın altına gövdemi koyarak, şahsım adına, gerekli maddi güç ve desteği, değerli büyüklerimizin de yardımını alarak başkanlığa soyunacağımı ve o saatten sonra adaylığını açıklayacak her kim olursa olsun müsaade etmeyeceğimizi herkesin bilmesini isteriz”

🖊️Sarıyer Life

Sarıyer Life

×