Sarıyerliler’in Tapu Mücadelesi Sürüyor

Sarıyer Belediyesi önünde toplanan ilçe halkı, sokak emlak rayiç bedeli üzerinden verilen tapu hakkı sözünün tutulmasını istedi. Belediye binasına akın ederek tapu sorunun halledilmesi için dilekçe verip 15 Kasım’da İBB önünde toplanacaklarını söylediler.

Yaklaşık 2 yıldır Sarıyer Belediyesi ve İBB’nin sokak emlak rayiç bedeli üzerinden verilen bir tapu hakkı sözünün olduğunu fakat bu sözlerinde durmadıklarını söyleyen Sarıyer Mahalleler Birliği üyeleri, belediye binası önünde pankart açarak slogan attılar.

“Görmezden Gelinemez!”

Vatandaşların tepkisi üzerine AK Parti Sarıyer Meclis Grup Başkanı Hüseyin Coşkun, mahallelerin bu taleplerinin görmezden gelinemeyeceğini ve AK Parti olarak bunun takipçisi olduklarını belirterek üzerlerine düşen görevleri yerine getirmek için çaba sarf edeceklerini söyledi.

Yüzlerce Sarıyerli vatandaş, tapu sorununun halledilmesi için Mahalleler Birliğinin hazırladıkları dilekçelere imza atarak teslim etti. Sarıyer Mahalleler Birliği temsilcileri, topladıkları imzaları Sarıyer AK Parti ve CHP Meclis Gruplarına teslim etti.

Sarıyer Mahalleler Birliği temsilcileri, son olarak Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e verilmek üzere dilekçelerini Belediye’nin yazı işlerine teslim etti.

Sarıyerliler, tapu sorununun çözümü için 15 Kasım Çarşamba günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde bir araya geleceklerini açıkladılar.

Sarıyer Mahalleler Birliği’nin talepleri

-Sarıyer Mahallelerine gelmekte olan ecri misillerin durdurulması
-Tapu bedelinin söz verildiği gibi belediye sokak emlak rayiç bedeli üzerinden hesaplanarak verilmesi
-Başta İBB Arazileri olmak üzere hazine, vakıf, şahıs arazilerinin tapu çalışmalarının bir an önce Meclis gündemine getirilmesi
-Tapular alınmadan ve imar geçmeden kentsel dönüşümün başlatılmaması
-Sarıyer Mahallelerine uygulanacak imar planlarının katılımcılık esas alınarak plan sürecine mahalleli dahil edilmesi

%d blogcu bunu beğendi: