Yasemin Allen’in İsyanınına Sarıyer Belediyesi’nden açıklama geldi

Oyuncu Yasemin Kay Allen’in ölü yunusun görüntüsü paylaşarak, tepki gösterdiği kirliliğin ardından Kilyos sahilinde temizlik çalışması yapıldı.

Sosyal medyada gündem olan görüntülerle ilgili Sarıyer Belediyesi’nden açıklama geldi.Yapılan açıklamada ”İBB ekipleriyle koordineli biçimde Kilyos-Gümüşdere’de yaratılan kirliliği temizlemek üzere bir araya geldik. Çevre bilincine sahip olmayan kişilerce ve gemilerin yaymış olduğu atıklar yüzünden sahillerin kirlenmesi tekrarlanabiliyor. Bu durumun tekrarlanmaması için kişilerin ve ilgili bütün kurumların iş birliği yapması ve kontrollerin sağlanması adına çağrımızı yeniliyoruz. Sosyal medyada paylaşarak hassasiyet gösteren herkese teşekkür ediyoruz” denildi.”

Yasemin Kay Allen, yaptığı video paylaşımında, “Kilyos sahili kilometrelerce plastik atık dolu. Konteyner patlamış diye tahmin ediyorum. Burada bir ölmüş yunus balığı yavrusu görüyorsunuz, içi plastik dolu. Plastik yemekten ölmüş. Bunun sorumlusu kim? Temizliğini kim üstlenecek? Faturası hangi hayvanlara ve insanlara kesilecek? Sadece merak ediyorum. Yazıklar olsun. İçinde bir parça vatan, toprak sevgisi olanın şu görüntülerden sonra içi paramparça olur. Bu bir skandaldır, bu gerçek bir felakettir. Yetkilileri göreve çağırıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

×